Mohuč - Lipsko 1:0Lipsko vstoupilo do bundesligy překvapivou prohrou

Berlín

Fotbalisté vicemistrovského Lipska v úvodním kole německé ligy překvapivě prohráli 0:1 v Mohuči. Výhru dvanáctého celku uplynulé sezony zařídil ve 13. minutě francouzský obránce Moussa Niakhaté. Hertha Berlín podlehla Kolínu nad Rýnem na jeho hřišti 1:3. Za poražený celek strávil celý zápas na lavičce záložník Vladimír Darida.

Kapitán Mohuče Moussa Niakhaté slaví svůj gól proti Lipsku.

Vítězná akce se zrodila po rohovém kopu. Hostující bek Mukiele z malého vápna nepovedeně odkopl míč za sebe a Niakhaté snadno zakončil. Trenérovi Lipska Jessemu Marschovi tak pokazil bundesligovou premiéru.

Utkání se odehrálo navzdory tomu, že mohučský klub trápila rozsáhlá nákaza koronavirem. Ještě čtyři dny před zápasem bylo v karanténě 14 osob včetně tří hráčů a asistenta trenéra.

Hertha odstartovala skvěle a v šesté minutě se zásluhou Jovetiče ujala vedení. Před koncem prvního poločasu ale srovnal Modeste a v 52. a 55. minutě se dvakrát prosadil Kainz.