Plzeň - Karviná 2:0Fotbalisté Plzně slaví další výhru a vedou tabulku

76. Kaša 1 : 0

Plzeň

Fotbalisté Plzně vyhráli v nedělním utkání 5. kola nejvyšší soutěže doma nad Karvinou 2:0 a vedou tabulku. I po pátém kole jsou Západočeši bodově stoprocentní. Branky vstřelili Chorý z penalty a Kaša.

Vítězné loučení. Ba Loua odehrál za Plzeň poslední domácí zápas před odchodem z Česka. Západočeši vyhráli nad Karvinou.

Západočeši se vítězně naladili na čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti CSKA Sofia, kam si povezou náskok 2:0 z domácího duelu. Svěřenci trenéra Michala Bílka vyhráli deváté z deseti soutěžních utkání v sezoně a potřetí za sebou neinkasovali.

Domácí odstartovali aktivně, ale až na nepřesnou Kayambovu střelu v úvodu svého bývalého gólmana Bolka neohrozili. Jeho protějšek Hruška naopak v 10. minutě vyrazil ránu Santose a Bartošák křížným pokusem minul branku favorita.

Plzeňský Hybš po kontaktu s Křapkou zblízka také zamířil vedle. Sudí Pechanec však při kontrole videozáznamu odhalil faul karvinského obránce a nařídil pro Viktorii penaltu, kterou ve 33. minutě proměnil Chorý.

Západočeši do konce první půle bez problémů kontrolovali hru. V nastaveném čase ještě Janošek trefil z přímého kopu horní síť branky hostů.

Druhé dějství příliš atraktivní fotbal nenabízelo. Karvinský Santos se dvakrát dostal k zajímavé hlavičce, ale poprvé trefil Hrušku a podruhé v 75. minutě zamířil vedle.

V 76. minutě přidali domácí pojistku. Janošek ze standardní situace nacentroval do šestnáctky a Kaša hlavou překonal Bolka. Stoper Viktorie se trefil poprvé v ročníku a celkově potřetí v nejvyšší soutěži.

Plzeň na svém stadionu v lize neprohrála pojedenácté za sebou. Karviná protáhla venkovní sérii bez vítězství na sedm zápasů.

5. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 33. Chorý z pen., 76. Kaša. Rozhodčí: Pechanec - Vlček, Váňa - Berka (video). ŽK: Janošek, Havel - Křapka, Papadopulos, Santos, Šehič, Jurásek. Diváci: 6520.
Plzeň: Hruška - Havel (84. Řezník), Kaša, Brabec, Hybš - Janošek - Kayamba (60. Ba Loua), Káčer (70. Šulc), Bucha, Falta (61. Mosquera) - Chorý (60. Beauguel). Trenér: Bílek.
Karviná: Bolek - Křapka, Santos, Buchta (46. Jurásek), Dramé, Šehič (72. Tavares) - Mikuš (61. Svoboda), Stropek (80. Nešický), Qose, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Weber.