Fribourg - Třinec 6:2Hokejisté úřadujícího mistra Třince na úvod Ligy mistrů prohráli

Fribourg

Hokejisté Třince vstoupili do nové sezony Ligy mistrů porážkou. Úřadující český mistr dvakrát odpověděl na vedoucí gól domácího celku Fribourg-Gottéron, ale druhá půlka zápasu patřila švýcarskému týmu, který vyhrál jasně 6:2.

Ilustrační foto.

Třinečtí doplatili na přestupky proti pravidlům. Přestože se za celý zápas provinili jen třikrát, domácí naproti tomu ani jedinkrát a navíc dvě početní výhody využili.

Skóre otevřel v šesté minutě Andrej Bykov, ale už po 83 sekundách kontroval Petr Vrána. Ve 14. minutě potrestal Killian Mottet už po 20 sekundách trestu prohřešek Davida Musila. Již po 39 sekundách ze druhého dějství Tomáš Kundrátek vyrovnal, jenže to bylo ze strany Ocelářů vše.

Za dalších 49 sekund vrátil domácím vedení Julien Sprunger, do druhé přestávky pak ještě zvýšil Nathan Marchon, jenž v 55. minutě gólem na 5:2 prakticky rozhodl. V závěru duelu využil přesilovku - tentokrát po 25 sekundách - Yannick Herren.

Fribourg-Gottéron - HC Oceláři Třinec 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Bykov (D. Sutter, Gunderson), 14. Mottet (DiDomenico, Gunderson), 22. Sprunger (Bykov, DiDomenico), 30. Marchon (Jörg), 55. Marchon (Bougro), 59. Herren (Bougro, Diaz) - 7. P. Vrána (Kundrátek), 21. Kundrátek (Martin Růžička, Dravecký). Rozhodčí: Hebeisen, Borga - Fuchs, Schlegel (všichni Švýc.). Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 2673.
Sestava Třince: Kacetl - Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Matyáš - Martin Růžička, P. Vrána, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Dravecký - Kofroň, M. Kovařčík, Hrehorčák - Ramik, Jonáš Peterek, Kurovský. Trenér: Varaďa.