Tottenham - Watford 1:0Tottenham znovu nezaváhal a drží stoprocentní bilanci. Výhru slaví i Manchester United

Fotbalisté Tottenhamu porazili zásluhou korejského kanonýra Sona Hung-mina nováčka z Watfordu 1:0 a po třech kolech drží v Premier League jako jediní stoprocentní bilanci. Manchester United zvítězil stejným výsledkem na hřišti Wolverhamptonu, první bod v ročníku získalo Burnley, které remizovalo s Leedsem 1:1.

Fotbalisté Tottenhamu se radují z jediné branky utkání

Tottenham i ve třetím kole zvítězil poměrem 1:0 a pod novým trenérem Nunem Espíritem Santem od začátku sezony rovněž jako jediný klub v soutěži ještě neinkasoval. Jedinou branku utkání s Watfordem vstřelil v 42. minutě Son Hung-min.

Jeho centr z přímého kopu ze strany překvapil brankáře Daniela Bachmanna, aniž by někdo míč tečoval. Korejský útočník rozhodl i úvodní ligový duel s mistrovským Manchesterem City.

Poprvé v ligové sezoně nastoupil od první minuty útočník Tottenhamu Harry Kane, který byl v průběhu léta spojován s přestupem do ManCity.

Wolves proti United začali aktivně, ale Davida de Geu překonat nedokázali. I ve druhém poločase se do lepších příležitostí dostávali hráči Wolverhamptonu, ale jejich špatnou produktivitu v 80. minutě potrestal Mason Greenwood, který střelou z pravého křídla překonal Josého Sá. Manchester po druhé výhře a předchozí remíze ztrácí na Tottenham dva body.

"Mason je jedinečný, obrovský talent. Trefuje se pravačkou, levačkou, je mu to fuk," pochválil trenér "Rudých ďáblů" Ole Gunnar Solskjaer devatenáctiletého Greenwooda, který skóroval i ve třetím ligovém utkání. "Někdy prostě musíte mít štěstí a my jsme si ho dnes vybrali," dodal norský kouč.

Fotbalisté Manchesteru United se radují z branky

Burnley remízou s Leedsem ukončilo sérii pěti porážek na domácím stadionu. Svěřenci Seana Dyche vedli po gólu Chrise Wooda z 61. minuty, Leeds ale dokázal zásluhou Patricka Bamforda srovnat.

Český reprezentant Matěj Vydra nastoupil v 77. minutě, k udržení nejtěsnějšího vedení ale Burnley nepomohl.