Sparta - Växjö 2:1 PPKaše završil obrat, Sparta se drží na dostřel postupovým příčkám

Druhou výhru, opět za dva body, slaví ve svém třetím vystoupení v Lize mistrů hokejisté Sparty. Pražané otočili skóre proti švédskému Växjö, které porazili 2:1 v prodloužení díky gólům Vladimíra Sobotky a Davida Kašeho. Pražané jsou po odehrání poloviny základní skupiny třetí, na vedoucí Växjö ztrácejí tři body, na druhý Bremerhaven dva. V neděli je čeká domácí souboj proti poslednímu TPS Turku.

Hráči Sparty se radují z gólu.

Spartě, v jejíž sestavě chyběli lehce zranění obránci Polášek s Jandusem a nachlazený švédský útočník Erik Thorell, v první třetině vázla rozehrávka. Navíc se při ní dopouštěla obrovských chyb, takže mohla být ráda, že prohrávala pouze o gól. Växjö si totiž vypracovalo hned tři vyložené příležitosti a v 15. minutě šlo zásluhou v pádu dorážejícího Lundberga do vedení.

Od prostřední části hry se však obraz hry a domácí měli místy až drtivou převahu, což dokumentuje poměr střel na branku 21:3. Z mnoha pokusů ale překonal Kalninše jen z bezprostřední blízkosti Sobotka.

Vyrovnanou třetí třetinu, v níž přibylo potyček, mohl v 58. minutě zlomit ve prospěch hostů Calof, jenže zcela prázdnou bránu za již bezmocným Salákem minul. Rozhodlo se až v prodloužení, kdy Spartě vystřelil bod navíc David Kaše střelou mezi betony.

Hokejová Liga mistrů:
Skupina A:
Sparta - Växjö 2:1 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Sobotka (T. Pavelka, Řepík), 62. D. Kaše (Chlapík, T. Pavelka) - 15. M. Lundberg (Calof, Lycksell). Rozhodčí: Hradil, Kika - Lederer, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3312.
Sparta: Salák - Jurčina, Moravčík, Mikliš, Němeček, T. Pavelka, Tomáš Dvořák - Řepík, R. Horák, Sobotka - Prymula, D. Kaše, Chlapík - M. Forman, Zikmund, Buchtele - Dvořáček, D. Vitouch, Z. Doležal - Konečný. Trenér: Jandač.
Bremerhaven - TPS Turku 3:0 (0:0, 0:0, 3:0 - Dietz 1+0)
Tabulka
1.Växjö320108:37
2.Bremerhaven320015:66
3.Sparta302016:54
4.TPS Turku300123:81
Skupina E:
Tappara Tampere - Eisbären Berlín 5:4 v prodl.
Frisk Asker - Salcburk 2:6
Jastrzebie - Bolzano 2:3 po sam. nájezdech.

Vítkovice prohrály v generálce v Trenčíně, Pardubice uspěly ve Vrchlabí

Hokejisté Vítkovic podlehli v generálce na start nové sezony extraligy v Trenčíně 2:4. Pardubice rovněž v závěrečném testu uspěly na hřišti partnerského prvoligového Vrchlabí a zvítězily 5:0. Motor České Budějovice vyhrál v Linci 3:2 a účastníka mezinárodní rakouské ligy přivítá ještě v odvetě v neděli doma.

Výsledky přípravných zápasů:
EHC Black Wings Linec - Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky Českých Budějovic: 6. a 26. M. Toman, 47. Valský.
HC Stadion Vrchlabí - HC Dynamo Pardubice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Camara, 20. J. Zdráhal, 34. O. Roman, 48. Hecl, 54. J. Mikuš.
HK Dukla Trenčín - HC Vítkovice Ridera 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 3. Kudla, 30. Beták, 56. Tybor, 60. Minárik - 30. J. Hruška, 31. Roberts Bukarts.