Slavia - Benátky 4:2Hokejisté Slavie a Třebíče v první lize i potřetí naplno bodovali

Hokejisté pražské Slavie a Třebíče i ve 3. kole první ligy naplno bodovali. Vedoucí Slavia doma porazila Benátky nad Jizerou 4:2 a Třebíč stejným výsledek zdolala také před vlastním publikem Frýdek-Místek. Neporazitelnost udržely rovněž Litoměřice a Vrchlabí.

Roman Málek v brance pražské Slavie

V Edenu dostal domácí Slavii do vedení 16 sekund před koncem první třetiny ve vlastním oslabení Lukáš Žejdl. Ve 32. minutě vyrovnal v přesilové hře Antonín Dušek, ale v čase 38:22 vrátil Pražanům náskok Albert Michnáč.

Po 11 vteřinách závěrečné části zvýšil Tomáš Knotek, v 51. minutě sice dostal Středočechy na kontakt Daniel Bukač, avšak 153 sekund před koncem zpečetil výhru při power play hostů do prázdné branky Petr Kafka. Asistoval mu Knotek, který už stihl za tři zápasy 11 bodů za čtyři trefy a sedm přihrávek. Benátky nad Jizerou ani na potřetí na bodový zisk nedosáhly.

Třebíč i Vrchlabí slaví

Třebíč získala poprvé náskok v 8. minutě díky brance Ladislava Bittnera. Na začátku druhé třetiny odpověděl v početní výhodě Vít Christov, ale v čase 36:38 se radovala opět domácí Horácká Slavie díky Davidu Michálkovi. Po 106 vteřinách závěrečného dějství upravil Václav Krliš na 3:1. Za 55 sekund sice snížil Roman Szturc, ale v 54. minutě dovršil skóre opět Krliš. Frýdek-Místek zatím ze tří utkání získal jen bod.

Vrchlabí podruhé za sebou uspělo po samostatných nájezdech a stejně jako ve středu v Kolíně v nich proti Šumperku rozhodl Tomáš Zeman. Domácí v utkání dvakrát dotáhli ztrátu. Už po 54 sekundách prohrávali po gólu Vojtěcha Šilhavého, ve druhé třetině na vyrovnání Tomáše Jelínka odpověděl Tomáš Vildumetz a v 48. minutě vynutil prodloužení Ondřej Matýs.

Kolín stále jen s bodem

Litoměřice proti Kolínu ztratily vedení 2:0 i 3:2, ale v čase 53:57 rozhodl Josef Koláček, který se postaral o třetí využitou přesilovku Stadionu v zápase. Stejně jako Lukáš Válek měl střelec vítězné branky v utkání bilanci 1+1. Výsledek ještě pojistil do prázdné branky 41 vteřin před koncem Fin Riku Sihvonen. Kolín má stále na kontě jen bod.

Stejně jako Vrchlabí má sedm bodů i pátá Poruba, která doma vyhrála nad Jihlavou 4:2. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se podílel na druhém vítězství za sebou útočník Radim Toman.

Ústí i Havířov poprvé bodovaly

Z prvního zisku v ročníku se radovaly Ústí nad Labem a Havířov. Ústecký Slovan vyhrál v Prostějově díky gólu Davida Tůmy, brankám Vítězslava Bílka a Michala Trávníčka v přesilovkách i čistému kontu Petra Hamalčíka. Havířov zvítězil v Sokolově 3:2 v prodloužení. Prohrával sice už v 9. minutě 0:2, ale obrat dovršil v čase 64:22 Vlastimil Dostálek.

Ani ve druhém duelu v sezoně nebodovala Kadaň, která prohrála v Přerově 2:5. Po gólu a asistenci si za vítěze připsali obránce František Hrdinka a útočník Tomáš Šoustal.

3. kolo první hokejové Chance ligy:
Přerov – Kadaň 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 33. D. Indrák, 40. R. Černý, 46. M. Kratochvil, 57. T. Šoustal, 59. Hrdinka – 20. Bernat, 38. K. Heffernan. Rozhodčí: M. Dědek, Fiala - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 609.
Poruba - Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 9. a 60. R. Toman, 37. Stloukal, 54. Jenyš - 29. T. Havránek, 55. Čachotský. Rozhodčí: Cabák, Micka - J. Dědek, Kučera. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 650.
Litoměřice – Kolín 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 17. Kracík, 19. Pajer, 30. Válek, 54. Koláček, 60. Sihvonen - 19. Morong, 24. Šafránek, 35. Z. Král. Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Maštalíř, Coubal. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. Diváci: 770.
Slavia Praha – Benátky nad Jizerou 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 20. Žejdl, 39. Michnáč, 41. T. Knotek, 58. P. Kafka – 32. Dušek, 51. Bukač. Rozhodčí: Bejček, Hucl - Hnát, Kotlík. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 685.
Sokolov – Havířov 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Tomi, 9. Jiskra – 13. J. Doktor, 46. Hudeček, 65. Dostálek. Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Kokrment, Juránek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 348.
Vrchlabí – Šumperk 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. T. Jelínek, 48. Matýs, rozhodující sam. nájezd T. Zeman - 1. Šilhavý, 34. Vildumetz. Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda - Polák, Sedláček. Vyloučení: 4:4, navíc Matýs (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 503.
Třebíč – Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 42. a 54. Krliš, 8. Bittner, 37. D. Michálek – 23. Christov, 43. R. Szturc. Rozhodčí: Skopal, Pilný - Jindra, Roischel. Vyloučení: 5:7, navíc Střondala (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 647.
Prostějov – Ústí nad Labem 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 1. D. Tůma, 13. V. Bílek, 57. Trávníček. Rozhodčí: Vrba, Šudoma - Hranoš, Blažek. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:2. Diváci: 1250.