Sparta - Plzeň 4:3 PPDramatickou bitvu rozhodlo prodloužení, Spartě zajistil výhru Erik Thorell

62. Thorell 4 : 3

Hokejisté Sparty zdolali v 5. kole extraligy Plzeň 4:3 v prodloužení a připsali si v druhém domácím vystoupení v sezoně první úspěch. Západočeši naopak i potřetí venku prohráli, přestože vedli 2:0, a mají z pěti utkání na kontě jedinou výhru. V čase 61:55 rozhodl švédský útočník Erik Thorell, který tak vyšel vítězné ze souboje se svým bratrem Gustafem z týmu Plzně.

Hráči Sparty se radují z gólu Romana Horáka.

Hosté se hned v úvodu ubránili při Čerešňákově vyloučení a v deváté minutě se sami dostali do vedení. Kvasničkovu střelu od modré čáry tečoval Gustaf Thorell a ve třetím zápase v české extralize se tak mohl radovat z premiérové branky.

Náskok zvýšili Západočeši v čase 17:34 v přesilové hře, když po Dzierkalsově přihrávce zakončil Schleiss do odkryté branky. Na startu druhé části se Plzeň opět úspěšně ubránila při dalším Čerešňákově trestu a navíc v oslabení mohl zvýšit Mertl. Gólman Pavlát, který nastoupil v sezoně podruhé a poprvé od začátku, držel čistý štít přesně 32 minut. Poláškovu přihrávku na Doležala si nešťastně srazil do vlastní branky Mertl.

Sparta se dočkala vyrovnání v polovině třetí třetiny. Nejprve přečkala oslabení při trestu Sobotky, který záhy nato u branky na 2:2 asistoval. Jeho střelu z pozice mezi kruhy tečoval za Pavláta Horák. Za 91 sekund nabil Erik Thorell Moravčíkovi a Sparta dokonce vedla.

Plzni se po vyloučení Dvořáka na pět minut a do konce utkání a následném trestu Mikliše naskytla při dlouhé výhodě i přesilovka pěti proti třem a svým druhým gólem v utkání ji využil Schleiss. Strhnout vedení na stranu hostů mohl Blomstrand, který trefil tyč. Prodloužení neodvrátil v šanci ani sparťanský kapitán Řepík. V nastavení vyslal do úniku Chlapík Erika Thorella, který vyzrál na Pavláta a rozhodl.

5. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Polášek (R. Horák, Řepík), 50. R. Horák (Sobotka), 52. Moravčík (E. Thorell), 62. E. Thorell (Chlapík) - 9. G. Thorell (Kvasnička), 18. Schleiss (Dzierkals, Bulíř), 54. Schleiss (Dzierkals, Bulíř). Rozhodčí: Hodek, Šindel - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 6:4, navíc Tomáš Dvořák (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 5641.
Sparta: Salák - Moravčík, Mikliš, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Polášek, R. Jeřábek - Řepík, R. Horák, Sobotka - Chlapík, D. Kaše, E. Thorell - M. Forman, D. Vitouch, Buchtele - Z. Doležal, Zikmund, Prymula. Trenér: Jandač.
Plzeň: Pavlát - Čerešňák, Budík, Jiříček, Graňák, Kvasnička, J. Kindl, L. Kaňák - Schleiss, Mertl, Dzierkals - Bulíř, Kodýtek, Kantner – M. Lang, G. Thorell, Blomstrand - Kuťák, F. Přikryl, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.