Olomouc - Hradec Králové 2:3Další Krejčího trefa nestačila, tři body bere Mountfield

3. Blain 0 : 1
11. Dujsík 1 : 1
16. Krejčí 2 : 1
19. Cingel 2 : 2
42. Perret 2 : 3

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v 7. kole extraligy na ledě Olomouce 3:2 a potvrdili, že se jim proti Hanákům daří. Včetně přípravných zápasů je porazili posedmé za sebou. Utkání rozhodl ve 42. minutě gólem v oslabení francouzský útočník Jordann Perret. Olomouci k výhře nepomohla ani šestá branka Davida Krejčího v sezoně.

Zleva Richard Nedomlel z Hradce Králové, brankář Štěpán Lukeš z Hradce Králové a Petr Strapáč z Olomouce.

Hosté se dostali do vedení hned ze své první šance, když se úplně sám před Lukášem zjevil obránce Blain a zblízka poslal puk do sítě. Olomouc výrazněji zahrozila až v polovině první třetiny, hostující brankář Lukeš ale Knotkovu zacloněnou střelu pokryl.

O chvíli později se však ke střele z pravé strany dostal obránce Dujsík a tvrdou ránou prostřelil hradeckého brankáře. Domácí poté mohli otočit vývoj zápasu, jenže Čachotského bekhendové zakončení skončilo jen na horní tyči.

Olomouc však byla za svoji aktivitu odměněna o chvíli později, kdy se Kucserova střela odrazila na hokejku Krejčího, který dorazil puk za Lukešova záda. Mountfield ale na inkasovanou branku dokázal zareagovat a ještě do konce první třetiny srovnal. Nahození McCormacka dokázal za záda brankáře Lukáše tečovat Cingel.

Druhá třetina již byla o poznání opatrnější, nebezpečnou střelu vyslal domácí Knotek. Z dobré pozice střílel také olomoucký Kunc, proti jehož střele zasáhl Lukeš lapačkou. Hostující brankář byl úspěšný také proti dorážce Klimka a střele Kucsery v přesilové hře pěti proti třem.

V jejím závěru pak Lukeše zachránila podruhé v zápase horní tyč, tentokrát ji trefil Krejčí. Ve vlastním oslabení se pak do samostatného úniku dostal Perret, kterého betonem vychytal Lukáš.

Vzadu David Krejčí z Olomouce, autor gólu, a Jakub Orsava z Hradce Králové.

Stejným scénářem jako skončila druhá třetina začala i třetí část. Perret se opět ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, jenže tentokrát Lukáše překonal a poslal Východočechy do vedení.

Vzápětí mohli hosté vést už o dvě branky, Lalancette však trefil z bezprostřední blízkosti pouze tyč olomoucké branky. Srovnat mohl dvě minuty před koncem Krejčí, ale Lukeš si s jeho jemnou tečí poradil a Hanáci tak ve čtvrtém domácím zápase v sezoně poprvé prohrála.

7. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Dujsík (Kolouch, Řezníček), 16. Krejčí (Kucsera, Ondrušek) - 3. Blain (Lalancette, Perret), 19. Cingel (McCormack, Smoleňák), 42. Perret. Rozhodčí: Šír, Kubičík - Ondráček, Hynek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4511.
Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner - Kucsera, Krejčí, J. Káňa - Kunc, Klimek, Čachotský - Navrátil, J. Knotek, Burian - Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a Tomajko.
Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, McCormack, Kalina, Jank - Jergl, Cingel, Smoleňák - Orsava, Lev, Kevin Klíma - Oksanen, Lalancette, Perret - Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.