Olomouc - Třinec 1:2Mistr vyhrál čtvrtý zápas v řadě, rozhodl Doudera

6. Růžička 0 : 1
25. Ondrušek 1 : 1
53. Doudera 1 : 2

Hokejisté Třince porazili ve 12. kole extraligy Olomouc těsně 2:1 a zvítězili počtvrté v řadě. Oceláře poslal na Hané do vedení kanonýr Martin Růžička, v přesilovce ale vyrovnal domácí kapitán Jiří Ondrušek. Rozhodující trefu si v 53. minutě připsal třinecký zadák Milan Doudera, který potrestal nedovolený zákrok Dalibora Řezníčka. Třinec se vrátil na druhé místo tabulky, Olomouc je osmá.

Martin Marinčin z Třince (vlevo).

Třinec si na začátku zápasu zahrál přesilovku. Do velké možnosti v ní pronikl Marinčin, s mrštným Lukášem si ovšem neporadil. Sám před branku se následně dostal i na druhé straně Klimek, Mazanec křížnou střelu vytěsnil vyrážečkou mimo branku.

Oceláři udeřili v šesté minutě. Jaroměřský posunul doleva na Růžičku, který z první zamířil přesně. Při vyloučení Hrehorčáka pálil Káňa, Mazanec v pokleku zakročil. V dalším oslabení hostů poté zastavil dvě rány Krejčího. Jeho protějšek Lukáš v závěru první třetiny vychytal Růžičku, který se před něj natlačil z křídla po obhození bránícího Ondruška.

Zkraje druhé části tečoval pokus od modré čáry Vrána, pozorný Lukáš ukryl puk na hrudi. Olomouc byla blízko vyrovnání po Ondruškově ráně. Proti pohotově dorážejícímu Kolouchovi ale betonem zasáhl Mazanec.

Domácí udeřili v přesilovce

Hanáci se nakonec vyrovnání dočkali v přesilovce. Třineckou hru v šesti potrestal Ondrušek. Zápas následně okořenila bitka mezi Kuncem a Daněm, ze které vyšel vítězně domácí útočník. Poté si několik dobrých zákroků připsali oba brankáři.

V úvodu třetí části se Knotek proměnil v nahrávače, najetý Olesz ale horní roh hostující branky minul. Během početní výhody nastřelil Nahodil zblízka tyč. Kotouč se vzápětí odrazil do brankoviště, brankovou čáru však nepřešel, což potvrdil i videorozhodčí.

Brankář Marek Mazanec z Třince (uprostřed).

Přesilovku využil Třinec, v 53. minutě se o to přesným pokusem postaral obránce Doudera. Odpovědět mohl Kolouch, bekhendem ovšem trefil jen připraveného Mazance. Olomouci nepomohla ani závěrečná hra v šesti proti čtyřem, podruhé v zápase vyrovnat nedokázala.

12. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Ondrušek (J. Káňa) - 6. Martin Růžička (Jaroměřský, Daňo), 53. M. Doudera (Martin Růžička). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Kunc - Daňo oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).
Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner - Kucsera, Krejčí, J. Káňa - Navrátil, J. Knotek, Olesz - Kunc, Nahodil, Klimek - Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a Tomajko.
Třinec: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Šedivý - Kofroň, M. Roman, Hrehorčák - Dravecký. Trenér: Varaďa.