Curych - Ml. Boleslav 7:3Boleslav třikrát vedla, přesto zase podlehla

Hokejisté Mladé Boleslavi ani v závěrečném šestém utkání v základní skupině Ligy mistrů nedokázali zlomit sérii porážek. Na ledě postupujícího Curychu prohráli vysoko 3:7, ve skupině B skončili s jediným bodem poslední.

Zleva Michal Simon z Mladé Boleslavi a Yannick Weber z Curychu v prvním vzájemném zápase ve skupině.

Středočeši i bez řady opor v Curychu třikrát vedli. V 5. minutě v přesilové hře otevřel skóre Adam Raška, za půl minuty sice vyrovnal Chris Baltisberger, ale v čase 8:51 vrátil hostům vedení střelou z pravého kruhu Miloš Kelemen. Za 33 sekund odpověděl Denis Malgin a ve 13. minutě se po přihrávce Jakuba Kotaly prosadil opět Kelemen.

Ještě v první třetině ale v přesilové hře zahájil obrat Sven Andrighetto a ve 24. minutě dostal domácí poprvé do náskoku Marc Aeschlimann.

Před polovinou závěrečné části Curych výhru pojistil, když se podruhé v utkání prosadil Andrighetto a gólmana Marka Schwarze překonali ještě Josh Quenneville v přesilovce a bývalý hráč pražského Lva v KHL Justin Azevedo.

Hokejová Liga mistrů - skupina B:
SC Curych Lions - BK Mladá Boleslav 7:3 (3:3, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Baltisberger (Roe, Andrighetto), 10. Malgin, 16. Andrighetto (Roe, Noreau), 24. Aeschlimann (Diem), 49. Andrighetto, 50. Quenneville (Krüger, Azevedo), 55. Azevedo (Hollenstein, Malgin) - 5. Raška (Pláněk), 9. Kelemen, 13. Kelemen (Kotala). Rozhodčí: Lemelin, Tscherrig - Schlegel, Cattaneo (všichni Švýc.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 2380.
Sestava Mladé Boleslavi: Schwarz - Pláněk, Pýcha, Vacík, Bernad, Jasečko, Šidlík – Kotala, A. Raška, Kelemen - Grim, Claireaux, Dufek - J. Stránský, Závora, Eberle - Snášel, M. Simon. Trenéři: R. Rulík a Patera.