Dortmund - Mohuč 3:1Dortmund jde do čela bundesligy. Soupeř Slavie v Konferenční lize Union Berlín slaví další výhru

Fotbalisté Dortmundu zvítězili v osmém kole německé ligy doma nad Mohučí 3:1 a posunuli se do čela neúplné tabulky. Uzdravený Erling Haaland se dvěma góly dostal na první místo pořadí nejlepších střelců soutěže. Záložník Vladimír Darida pomohl asistencí k výhře Herthy Berlín 2:1 na hřišti Frankfurtu. Dařilo se i soupeři pražské Slavie v Konferenční lize Unionu Berlín, který zdolal Wolfsburg 2:0 a vyhrál potřetí v řadě.

Erling Braut Haaland se raduje z branky

Dortmund poslal do vedení už ve třetí minutě střelou z hranice vápna kapitán Reus. Další trefu přidal po změně stran z penalty Haaland, jenž se vrátil po čtyřzápasové absenci a skóroval v osmém soutěžním utkání v řadě. Burkardtova trefa z 87. minuty už na vítězství domácích nic nezměnila, naopak Haaland v samém závěru přidal devátý ligový gól v sezoně.

Marco Rose jako první trenér Dortmundu vyhrál prvních pět domácích utkání ve funkci. Jeho tým přeskočil o dva body dvojici Leverkusen, Bayern Mnichov. Borussia zůstane v čele soutěže v případě, že vzájemný souboj obou konkurentů skončí v neděli nerozhodně.

Darida znovu v základu

Darida nastoupil potřetí v sezoně v základní sestavě a odehrál 83 minut. Bývalý reprezentační kapitán splatil důvěru v sedmé minutě, kdy jeho centr z levé strany jemně tečoval hlavou do sítě Richter. V 63. minutě přidal další branku Ekkelenkamp, Frankfurt už jen snížil zásluhou Paciencova pokutového kopu.

Eintracht prohrál teprve podruhé v sezoně, tři body ale bral v osmi utkáních jen jednou a je až čtrnáctý. Hertha se posunula na 12. příčku.

Union vyhrál potřetí v řadě

Union Berlín si doma poradil 2:0 s Wolfsburgem a vystřídal ho na páté pozici. Jeden ze soupeřů pražské Slavie v Evropské konferenční lize vyhrál potřetí za sebou a brankami to zařídili Awoniyi a Becker.

Ligovou neporazitelnost i čtvrté místo udržel Freiburg, který remizoval 1:1 s Lipskem. Úřadující vicemistři nenavázali na předchozí dvě výhry a jsou osmí.

Na první vítězství mezi elitou nadále čeká Fürth, který doma podlehl Bochumi. Souboj nováčků rozhodl jedinou trefou v 80. minutě Losilla.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:
Dortmund - Mohuč 3:1 (54. z pen. a 90.+4 Haaland, 3. Reus - 87. Burkardt)
Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 1:2 (78. Paciencia z pen. - 7. Richter, 63. Ekkelenkamp)
Freiburg - Lipsko 1:1 (64. Čong Wu-jong - 32. Forsberg z pen.)
Fürth - Bochum 0:1 (80. Losilla)
Union Berlín - Wolfsburg 2:0 (49. Awoniyi, 83. Becker)
Mönchengladbach - Stuttgart 1:1 (43. Hofmann - 15. Mavropanos).