Čeljabinsk - Dynamo 5:3Sedlákův gól pomohl hokejistům Čeljabinsku do čela KHL

Hokejisté Čeljabinsku zvítězili v KHL poosmé za sebou a opět jim k tomu pomohli čeští útočníci Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka. Sedlák se na domácí výhře 5:3 nad Dynamem Moskva podílel gólem, Hyka asistencí. Roman Will si v brance Traktoru připsal 35 zákroků a Čeljabinsk se dostal do čela ligové tabulky.

Lukáš Sedlák (v červném) v souboji u mantinelu

Sedlák v 37. minutě vyhrál před brankovištěm souboj s trojicí soupeřů a zvýšil na 3:1. Dynamo vyrovnalo, avšak domácí celek v 56. minutě využil přesilovku a poslední gól dal do prázdné branky Teemu Pulkkinen.

Sedlák je s osmi brankami nejlepším českým střelcem v lize. Hyka má bilanci 4+14 a patří mu pozice nejproduktivnějšího Čecha.

Čeljabinsku pomohlo do čela Kontinentální ligy zaváhání dosud vedoucího Magnitogorsku. Metallurg doma prohrál s Ufou 2:5 a jeho vítězná série se po 14 zápasech zastavila.