Pardubice - Sparta 2:4Minčevova show zařídila pohodovou výhru Pražanů

45. Minčev 0 : 3
55. Cadu 1 : 3
60. Pešek 1 : 4
87. Huf 2 : 4

Fotbalisté pražské Sparty porazili v 11. kole první ligy Pardubice 4:2 a po třetím vítězství v nejvyšší soutěži za sebou se vrátili na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí Letenští čtyři body. Pardubice nevyhrály šest kol po sobě, v posledních čtyřech nebodovaly a zůstaly na 14. pozici.

Martin Minčev ze Sparty střílí první gól. Vpravo brankář Marek Boháč z Pardubic.

Letenští rozhodli o vítězství v pražském Ďolíčku, kde Pardubice hrají domácí ligové zápasy, už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Martin Minčev a jednou Tomáš Wiesner. Po přestávce snížil Cadu, třígólový náskok vrátil hostům Jakub Pešek a konečný výsledek stanovil střídající David Huf.

Od začátku utkání došlo na souboj bratrů Čelůstkových mezi pardubickým Tomášem a sparťanem Ondřejem. V základní sestavě Letenských se poprvé od 7. srpna po delším zranění objevil kapitán Dočkal.

Úvodních 10 minut rozkouskovala ošetření hráčů na obou stranách. Zraněného domácího záložníka Solila musel nahradit Vít. Letenští se do první šance dostali v 11. minutě, Sáčkovu střelu z vápna však gólman Boháč vyrazil.

Minčev a Wiesner rozhodli

Ve 20. minutě se už sparťané prosadili. Hložek na půlící čáře zachytil hlavičku pardubického obránce Proska a vyslal do úniku Minčeva, který střelou na vzdálenější tyč překonal vyběhnutého Boháče.

Za šest minut Pražané opět udeřili po spolupráci českých reprezentantů. Hložek přistrčil míč Peškovi a ten ho přihrál do šestnáctky nabíhajícímu Wiesnerovi, který dělovkou pod horní tyč nedal domácímu brankáři šanci. Wiesner, jenž vstřelil první gól v sezoně nejvyšší soutěže, v Ďolíčku proti Pardubicím skóroval i v dubnovém ligovém duelu. Také tehdy se Sparta v první půli dostala do vedení 2:0, nakonec však jen remizovala 2:2.

Pardubice hostily v 11. kole Fortuna ligy Spartu

Tentokrát ale svěřenci trenéra Vrby bodovou ztrátu nepřipustili. Ve 40. minutě Minčev po dalším samostatném úniku vypálil do boční sítě. V nastavení úvodního dějství se ve velké příležitosti po Panákově chybě ocitl Cadu, jenže z vápna vystřelil nad.

Vzápětí přišel trest. Sáčkův centr před branku se odrazil k Minčevovi a dvacetiletý bulharský útočník zakončil stejně jako u své první branky v zápase k pravé tyči. V české lize zaznamenal třetí trefu.

Martin Minčev ze Sparty Praha oslavuje se spoluhráči gól na 3:0

Pardubice snížily 10 minut po změně stran, když Caduova střela v pádu zpoza vápna zapadla přesně k tyči. Za pět minut hosté odpověděli. Minčev nacentroval na zadní tyč na Peška, který se hlavou do Boháčova protipohybu nemýlil. Pátou brankou v ligovém ročníku potvrdil pozici nejlepšího sparťanského střelce. Pražané mají s 29 góly nejlepší útok v lize.

Krátce poté mohl navýšit vedení Letenských Hložek, nastřelil však tyč. Poslední slovo měl Huf, který v 87. minutě po rohovém kopu zkorigoval stav. Sparta neprohrála s Pardubicemi ani třetí ligový duel a ideálně se naladila na čtvrteční domácí zápas skupiny Evropské ligy s Lyonem.

11. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):
FK Pardubice - Sparta Praha 2:4 (0:3)
Branky: 55. Cadu, 87. Huf - 20. a 45.+2 Minčev, 26. Wiesner, 60. Pešek. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Vodrážka - Štěrba (video). ŽK: Červ, Šejvl (oba Pardubice). Diváci: 3537.
Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka - Červ - Kostka (46. Matějka, 55. Lupač), Solil (10. Vít, 75. Huf), Tischler, Cadu - Chytil. Trenér: Novotný.
Sparta: Nita - Wiesner, Panák, O. Čelůstka, Hancko - Pešek (85. Vindheim), Sáček, Dočkal, Hložek (78. Karabec), Haraslín (68. Polidar) - Minčev (68. Pulkrab). Trenér: Vrba.