Litvínov - Třinec 2:5Ocelářská jízda nekončí, Třinec bodoval popatnácté v řadě!

27. Demel 2 : 2
33. Roman 2 : 3
57. Adámek 2 : 4
59. Dravecký 2 : 5

Hokejisté Třince zvítězili v 18. kole extraligy na ledě Litvínova 5:2 a díky patnáctému bodovému zisku v řadě si upevnili vedoucí pozici v tabulce. Litvínovští zvládli dvakrát srovnat, ale oproti Ocelářům si nepomohli v přesilovkách, které hrály velkou roli. Dvakrát se za hosty, kteří vyhráli za tři body popáté za sebou, trefil Petr Vrána. Vítěznou branku si připsal Miloš Roman.

Hokejisté Třince se radují z branky

Litvínov nastoupil na lídra extraligy bez ostychu, ale přesilovkou si k vedoucí brance nepomohl. Po přelomu třetiny a několika nevyužitých šancích udeřili v početní výhodě naopak hosté: Marcinko našel zpoza branky Vránu, jenž se pokusem mezi betony nezmýlil. Inkasovaný gól domácí nabudil k ofenzivnímu snažení, z něhož vzešlo srovnání Hrbase od modré čáry.

Do druhé třetiny Oceláři vlétli a po 21 sekundách šli díky druhé Vránově trefě do vedení. To jim však příliš dlouho nevydrželo, neboť Demel ve 27. minutě z pravého kruhu vymetl horní roh branky. Následně se scénář z první části opakoval, jelikož hráči Vervy se početní výhodou protrápili a Třinečtí se v ní zásluhou Romana opět utrhli. Zvýšit náskok mohl Růžička, v úniku však Godlu nepřelstil.

Ve 42. minutě už byl domácí brankář překonaný, jenomže kotouč z čáry smolně odpálil jeden z Ocelářů. V dalším průběhu Litvínovští marně dobývali obranné pásmo úřadujících mistrů, kteří ze zabezpečené obrany přidali ještě čtvrtou branku. Jistotu patnáctého bodového zisku v řadě trefil po zaváhání v rozehrávce domácích Adámek. V závěru ještě upravil do opuštěné branky Dravecký na konečných 5:2 pro hosty.

18. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Hrbas (Estephan), 27. Demel (P. Straka, V. Hübl) - 12. P. Vrána (Marcinko, A. Nestrašil), 21. P. Vrána (Martin Růžička, Daňo), 33. Miloš Roman, 57. M. Adámek (Miloš Roman), 59. Dravecký (Marcinko, A. Nestrašil). Rozhodčí: Svoboda, Kika - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 2345.
Litvínov: Godla - Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, Demel, D. Zeman - P. Zdráhal, Estephan, Jarůšek - F. Lukeš, V. Hübl, P. Straka - P. Svoboda, Gerhát, Kudrna - Havelka, Latta, Zygmunt. Trenér: Országh.
Třinec: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, J. Michálek - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, Miloš Roman, Nestrašil - Kofroň, Marcinko, Šedivý - Dravecký, R. Szturc, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.