Augsburg - Stuttgart 4:1Fotbalisté Augsburgu ukončili sérii čtyř zápasů bez výhry, Koubek nenastoupil

Fotbalisté Augsburgu porazili v 10. kole německé ligy Stuttgart 4:1 a ukončili sérii čtyř zápasů bez vítězství. Český brankář Tomáš Koubek zůstal v dresu vítězného celku na lavičce náhradníků. Tým trenéra Markuse Weinzierla setrvává s devíti body o skóre na sestupujícím 16. místě, Stuttgart prohrál v lize po čtyřech utkáních a je v neúplné tabulce třináctý.

Fotbalisté Augsburgu otočili duel se Stuttgartem

Augsburg neměl před svými fanoušky dobrý vstup do utkání a prohrával už po sedmi minutách, kdy se prosadil Fuhrich. Domácímu celku však pomohli k obratu jeho obránci. Po půl hodině hry nejprve vyrovnal Oxford a v 52. minutě otočil duel jeho stoperský kolega Gouweleeuw. Druhou výhru Augsburgu v sezoně pak pojistili ještě ofenzivní hráči Niederlechner a Finnbogason.

Mönchengladbach navázal na pohárový triumf nad Bayernem Mnichov (5:0) a v lize zdolal Bochum 2:1. Výhry se Borussia dočkala po dvou zápasech a patří jí desáté místo.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:
Augsburg - Stuttgart 4:1 (30. Oxford, 52. Gouweleeuw, 72. Niederlechner, 81. Finnbogason - 7. Fuhrich),
Mönchengladbach - Bochum 2:1 (12. Pléa, 40. Hofmann - 86. Blum).