Hertha - Leverkusen 1:1Leverkusen zachránil s Herthou bod v 90. minutě, z Čechů hrál jen Darida

Fotbalisté Leverkusenu remizovali v 11. kole německé ligy bez zraněného Patrika Schicka na hřišti Herthy Berlín 1:1, poté co alespoň bod zachránili v 90. minutě po trefě Roberta Andricha. V domácích týmu odehrál 80 minut záložník Vladimír Darida, jenž dostal po hodině hry žlutou kartu a při vyrovnání již na hřišti nebyl.

Leverkusen pod vedením trenéra švýcarského kouče Gerarda Seoaneho nevyhrál v německé soutěži počtvrté za sebou a ztrácí na vedoucí Bayern Mnichov deset bodů. Hertha bodovala ve třetím zápase z posledních čtyř a je s třinácti body třináctá.

Tým z hlavního města se dostal do vedení ve 42. minutě po brance Jovetiče. Útočník z Černé Hory se prosadil podruhé z posledních tří zápasů. Hosté se ve druhé půli vrhli za vyrovnáním, dočkali se ale až v 90. minutě po pohotové střele Andricha.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:
Hertha Berlín - Leverkusen 1:1 (42. Jovetič - 90. Andrich)
Kolín nad Rýnem - Union Berlín 2:2 (7. a 86. Modeste - 9. Ryerson, 45.+1 Promel)
Fürth - Eintracht Frankfurt 1:2 (90.+2 Itten - 75. Rode, 90.+4 Borré)