Villarreal - Getafe 1:0Getafe bez Jankta prohrálo s Villarrealem a zůstává poslední

Madrid

Fotbalisté San Sebastianu se po nedělní výhře 2:0 v Pamploně v 13. kole španělské ligy vrátili do čela neúplné tabulky. Druhý Real Madrid má o bod méně a utkání k dobru. Stejně je na tom i FC Sevilla, která v městském derby porazila Betis 2:0.

V baskickém derby mezi Osasunou a San Sebastianem diváci čekali na gól až do 72. minuty, kdy jeden z domácích obránců tečoval do sítě střelu Merina. Vítězství hostů zpečetil o deset minut později Januzaj, který proměnil penaltu nařízenou za faul na něj. San Sebastian prodloužil sérii zápasů bez prohry napříč soutěžemi už na šestnáct.

Bitvu o Sevillu notně ovlivnila červená karta, kterou krátce před přestávkou dostal po druhé žluté domácí Rodríguez. Hosté využili přesilovku v 55. minutě, kdy se parádně trefil Acuňa. Naději na bodový zisk Betisu definitivně vzal vlastní gól Bellerína.

Getafe, v jehož dresu chyběl zraněný český záložník Jakub Jankto, prohrálo na hřišti Villarrealu 0:1 a zůstává poslední. O jedinou branku ve Villarrealu se postaral v 10. minutě Manu Trigueros, další gól domácího Paca Alcácera nebyl v závěru prvního poločasu uznán kvůli ofsajdu.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo
Villarreal - Getafe 1:0 (10. Trigueros)
Valencie - Atlético Madrid 3:3 (90.+2 a 90.+6 Duro, 50. vlastní Savič - 35. Suárez, 58. Griezmann, 62. Vrsaljko)
Mallorca - Elche 2:2 (72. z pen. Sevilla, 90.+5 Maffeo - 68. a 75. Boyé)
Pamplona - San Sebastian 0:2 (72. Merino, 82. Januzaj z pen.).
Betis Sevilla - FC Sevilla 0:2 (55. Acuňa, 81. vlastní Bellerín)