Pardubice - Hradec Králové 3:4 PPSenzační obrat Hradce v Pardubicích

36. Camara 3 : 1
58. Oksanen 3 : 2
60. Klíma 3 : 3
62. Oksanen 3 : 4

Hokejisté Hradce Králové porazili v utkání nedělního 23. extraligového kola východočeského rivala Pardubice na jeho ledě 4:3 v prodloužení. Hosté protáhli vítěznou sérii na sedm zápasů a uspěli i ve druhém derby sezony, přestože ještě na začátku 58. minuty prohrávali 1:3. V čase 61:53 však dovršil hattrick Ahti Oksanen. Za domácí se dvakrát prosadil Anthony Camara.

Třaskavý souboj před více než 10 tisíci diváky začal od podlahy. Už po 12 sekundách byli vyloučeni Mikuš za krosček a Smoleňák za hrubost. Prostoru na ledě při hře ve čtyřech na obou stranách využili bleskově domácí. V čase 0:39 se dostali do přečíslení dvou na jednoho Cienciala se zakončujícím Říčkou a ten potvrdil pozici aktuálně nejlepšího střelce soutěže.

Vyrovnat mohli Kevin Klíma i Orsava, ale více šancí s chutí hrajícího Dynama musel likvidovat strážce hostující branky Kiviaho. Paradoxně když už se hra opticky vyrovnala, poradil si v nelehké pozici před hostující brankou Camara a zvýšil na 2:0. S brzkou odpovědí však přispěchal v přesilovce Oksanen a načal svůj velký večer. Na druhé straně spálil velkou šanci Říčka.

Druhé dějství se od samého začátku hrálo pod taktovkou hráčů Mountfieldu, jenže hosté ztroskotávali na Frodlovi. Na začátku 36. minuty navíc Camara potrestal Smoleňákův přestupek a Pardubičtí měli dvoubrankové vedení zpátky.

Ve třetí části domácí pečlivě hlídali vydobytý náskok. Bez úhony přečkali oslabení i příležitost Orsavy. Osm minut před vypršením základní hrací doby mohl zařídit dramatickou koncovku Nedomlel, který měl na kruhu hodně času na zakončení, jeho dobře mířenou ránu však dokázal vytěsnit Frodl.

V čase 56:48 se hostům naskytla další možnost návratu do zápasu. Po faulu Mikuše na pronikajícího Perreta měl Kelly Klíma možnost snížit z trestného střílení, jenže v klíčový okamžik nechal kotouč mezi kruhy za sebou a Frodla tak neohrozil.

Hosté sáhli vzápětí k power play a konečně se dočkali po ráně Oksanena. Do konce zbývalo ještě přes dvě a půl minuty. A Kelly Klíma svůj nepovedený nájezd nakonec ještě stihl odčinit, když jen necelých 15 sekund před závěrečnou sirénou poslal dramatický zápas do prodloužení.

V něm patřila první větší šance domácím, jenže pak jeli hosté dva na jednoho, k Oksanenovi se dostala jeho vlastní zblokovaná nahrávka a snadno uklidil puk do odkryté branky.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:4 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Říčka (Cienciala, Košťálek), 12. Camara (R. Kousal), 36. Camara (A. Musil, J. Mikuš) - 13. Oksanen (Blain, Jergl), 58. Oksanen (McCormack, Jergl), 60. Kelly Klíma (Kevin Klíma, Blain), 62. Oksanen. Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 10.050.
Pardubice: Frodl - Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, J. Kolář, Vála - Blümel, Cienciala, Říčka - Camara, A. Musil, R. Kousal - O. Rohlík, Poulíček, Paulovič - Anděl, O. Roman, Koffer. Trenér: R. Král.
Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, McCormack, Kalina, Jank - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Pilař - Orsava, Koukal, Lamper. Trenér: T. Martinec.