PSG - Nantes 3:1Messi ukončil čekání na gól ve francouzské lize, PSG slaví

Paříž

Pořádně dlouho čekal Lionel Messi na premiérový gól ve francouzské nejvyšší soutěži. První trefy se dočkal až ve 14. kole. Hvězdný Argentinec pomohl PSG k domácímu vítězství 3:1 nad Nantes. Zápas nabídl pořádnou divočinu. K vidění byla červená karta pro brankáře PSG Navase, za stavu 1:1 si hosté dali vlastní gól. A v závěru se dočkal gólové radosti i hvězdný Argentinec.

Leo úřadoval. Fotbalista Lionel Messi se zapsal mezi střelce gólů PSG ve francouzské lize a měl z toho pořádnou radost.

Pařížané vedli od druhé minuty zásluhou Mbappého, situaci jim ale zkomplikoval v 65. minutě ostrý faul gólmana Navase, po kterém byl Kostaričan vyloučen a do branky musel náhradník Rico. Přesilovku využil Kolo Muani, ale v 82. minutě rozhodl vlastním gólem Appiah.

Messi se prosadil v samém závěru, kdy si typickým způsobem navedl míč na levou nohu a prudkým obstřelem na zadní tyč nedal brankáři šanci. Šestinásobný držitel Zlatého míče čekal na první ligovou trefu ve Francii i vinou zranění pět zápasů, dosud se prosadil pouze třikrát v Lize mistrů. V síti skončila až jeho 19. střela v Ligue 1.

PSG vede neúplnou tabulku o 13 bodů před Lens, které má zápas k dobru. Nantes je na 11. příčce.

Francouzská fotbalová liga - 14. kolo:
Paris St. Germain - Nantes 3:1 (2. Mbappé, 82. vlastní Appiah, 87. Messi - 76. Kolo Muani),
Rennes - Montpellier 2:0 (8. Terrier, 28. Majer).