Pardubice - Liberec 2:3 PPBílí Tygři šokovali Dynamo a berou důležitou výhru!

36. Musil 1 : 1
44. Hecl 2 : 1
60. Gríger 2 : 2
64. Filippi 2 : 3

Hokejisté Liberce vyhráli v dohrávaném utkání 25. extraligového kola na ledě Pardubic 3:2 v prodloužení. Po dvou prohrách, které měly oba celky za sebou, zabrali Bílí Tygři díky skvělému finiši. Jen 6,6 sekundy před vypršením základní hrací doby vyrovnal Dávid Gríger, v čase 64:38 pak rozhodl další útočník Tomáš Filippi. Hosté tak vrátili Dynamu porážku z úvodního klání sezony pod Ještědem.

Zleva brankář Petr Kváča z Liberce a Matěj Blümel z Pardubic.

Už po 99 sekundách fauloval hostující Melancon a předznamenal tak dění v úvodním dějství, neboť Bílí Tygři se bránili v oslabení hned čtyřikrát. Pardubičtí však byli nejnebezpečnější hned v první přesilovce, Hecl a Poulíček však stavem nepohnuli. V končící šesté minutě se naopak provinil proti pravidlům Paulovič a Severočeši šli do vedení: po zblokované střele Filippiho snadno uklidil puk do branky Ordoš.

V polovině první třetiny mohl vyrovnat Robertson, zblízka však zakončil těsně vedle. Domácí pak hráli v krátkém sledu po sobě tři početní výhody, jenže v nich nebyli nijak zvlášť nebezpeční. V 15. minutě se sice zdálo, že Paulovič snadno zavěsí do odkryté branky, ale Liberečtí obětavě pomohli brankáři Kváčovi a kotouč zblokovali. Na druhé straně zabránil navýšení náskoku Tygrů Frodl, když vychytal Grígera.

Zleva Mislav Rosandič z Liberce a Patrik Poulíček z Pardubic.

Během úvodních minut druhé části přišla v krátkém sledu dvě zaváhání hokejistů Dynama. Po tom prvním ujel Jiruš sám do sóla, při jeho zakončení však pomohla Frodlovi levá tyčka. O chvilku později přišla velmi špatná rozehrávka v obranném pásmu Pardubic, Klepiš však Frodla překonat nedokázal. Liberečtí znovu dostali puk za Frodlova záda v začínající 30. minutě, jenže Ordoš u toho fauloval vysokou holí.

Musil se postaral o vyrovnání

Hosté dál hrozili spíše ojediněle a spíše pečlivě hlídali těsné vedení. Ve 36. minutě však selhali. Nejprve nedokázal dostat puk do středního pásma Kolmann, hned poté ho měl na holi jeho parťák z obrany Rosandič, jenže nastřelil pouze Kousala a o zbytek se postaral úspěšně zakončující Musil.

Již sedmý prohřešek proti pravidlům zkraje třetího dějství stál málem hosty i celý zápas. Po ostřelování liberecké branky dokonal obrat Hecl. Velkou šanci zvýšit měl po přečíslení dvou na jednoho Blümel, jenže netrefil puk. Liberecká střídačka sáhla v závěru ke hře bez gólmana. Bílí Tygři zavřeli bránící pětici v pásmu a Gríger dokázal v posledních sekundách vyrovnat.

Zleva Jaroslav Vlach z Liberce, Patrik Poulíček z Pardubic a brankář Petr Kváča z Liberce.

V prodloužení měli šance rozhodnout oba celky, ale podařilo se to až 22 sekund před vypršením nastavované pětiminutovky Filippimu, který se trefil z kruhu parádní ranou pod horní tyčku.

Dohrávka 25. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. A. Musil (R. Kousal), 44. Hecl (Paulovič, J. Mikuš) - 7. Ordoš (Filippi, Rosandič), 60. Gríger (Klepiš, Melancon), 65. Filippi (Rosandič, Gríger). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:1. Diváci: 5345.
Pardubice: Frodl - Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Vála, J. Kolář, Robertson, Hrádek - Blümel, Poulíček, Paulovič - Hecl, A. Musil, R. Kousal - Cienciala, Urban, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.
Liberec: Kváča - Kolmann, Rosandič, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner, J. Šedivý - Gríger, Filippi, Ordoš - Zachar, Klepiš, A. Najman - Jiruš, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka, J. Šír, A. Dlouhý. Trenér: P. Augusta.