Zlín - Třinec 2:1 PPKdepak jasná záležitost! Poslední Zlín se vytáhl na lídra

43. Hejcman 1 : 0
45. Kovařčík 1 : 1
61. Flynn 2 : 1

Souboj jasně posledního celku extraligy se suverénem sezony má v předehrávce 26. kola překvapivého vítěze. Zlín vyhrál v prodloužení 2:1 nad Třincem. Oceláři přitom v posledních čtyřech duelech neztratili ani bod a venku vyhráli osmkrát v řadě. Teď jejich série skončila. Dál tak mají na druhý Hradec Králové sedmibodový náskok.

Ve Zlíně si užívali děkovačkuVideo: Aleš Fuksa, Právo

Zlín po dvou minutách zahrozil z protiútoku, Flynnovu střelu na bližší tyč si ale Mazanec pohlídal. Více ze hry měli hosté. Kašík nejprve lapačkou chytil ránu z první od Růžičky, poté zastavil i pokusy Kundrátka s Jaroměřským. Po spolupráci prvního třineckého útoku nabídl Růžička velkou šanci Romanovi, brankář Beranů se ale proti letícímu kotouči stihl přesunout. Domácí se před přestávkou zvedli, zakončení Zabusovse vyrazil Mazanec nad branku.

Oceláři začali druhou třetinu tlakem v útočném pásmu. Od modré čáry vypálil Růžička, Kašík navzdory clonícímu Romanovi zasáhl. V ojedinělé zlínské šanci se zanedlouho ocitl Zbořil, osamocený však Mazancův beton nepřehodil. Při Hanouskově vyloučení si Kašík hřbetem lapačky poradil s křížným pokusem Nestrašila. Třinec pokračoval v herní převaze, Ondřej Kovařčík ovšem ležícího Kašíka zblízka nepřekonal.

Neproměněné příležitosti mohly lídra tabulky mrzet. Ve 43. minutě vybojovali Okál s Karafiátem puk pro Hejcmana, který střelou mimo dosah Mazancovy lapačky poslal domácí do vedení. Slezané však rychle odpověděli díky přesilovce. Marcinko využil únavy zlínských hráčů a po jeho přihrávce se nad vyjetého Kašíka trefil Ondřej Kovařčík. Obrat ve skóre mohl dokonat Roman, z levé strany ale stejně jako dorážející Adámek neuspěl.

V prodloužení ujel Kubiš, mezeru mezi Mazancovými betony ale nenašel. Z podobné situace však Zlín krátce poté rozhodl a postaral se o to Flynn. Pro Berany to byla ve 24. duelu v sezoně teprve čtvrtá výhra a poprvé slavili podruhé za sebou, protože navázali na páteční domácí úspěch proti Olomouci (3:2).

Hokejová extraliga, předehrávka 26. kola:
Zlín - Třinec 2:1 v prodloužení
Branky a nahrávky: 43. Hejcman (Okál), 61. Flynn (O. Němec) - 45. O. Kovařčík (Marcinko, Hrňa). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Hynek, Špůr. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 2301
Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, T. Hanousek, Žižka, Ferenc - O. Flynn, P. Sedláček, Kubiš - A. Zbořil, Honejsek, Zabusovs - Okál, Hejcman, Karafiát - Köhler, R. Veselý, Fryšara. Trenér: Jenáček.
Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, Miloš Roman - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Hrehorčák - Dravecký, R. Szturc, O. Šedivý. Trenér: Varaďa.