Liberec - Plzeň 4:2Liberec dvakrát ztrácel, přesto vyhrál

38. Lang 1 : 2
39. Vlach 2 : 2
40. Gríger 3 : 2
48. Filippi 4 : 2

Hokejisté Liberce porazili v utkání 26. extraligového kola Plzeň 4:2. Bílí Tygři si připsali druhou výhru po sobě a utnuli tak sérii tří domácích porážek, přestože Západočeši dvakrát vedli. Dva góly dal útočník Tomáš Filippi.

Zleva brankář Plzně Miroslav Svoboda a Marek Zachar z Liberce.

V dresu Plzně dorazila pod Ještěd poprvé v roli hosta dlouholetá opora Bílých Tygrů Michal Bulíř, aktuálně nejproduktivnější hráč hostů. Jeho návrat však mohla s ohledem na nová vládní protiepidemická opatření sledovat jen tisícovka diváků.

Hosté z Plzně předvedli bleskový vstup do utkání a již ve druhé minutě se ujali vedení, když Budíkovu přihrávku před branku nešťastně srazil za Kváčova záda obránce Štibingr. Domácí odpověděli náporem a v osmé minutě se dočkali vyrovnání. Po souhře prvního útoku stál na konci akce Filippi, jenž bekhendem zavěsil pod horní tyčku. Hosté si mohli vzít vedení zpět, jenže střelu Kantnera zastavila branková konstrukce.

Michal Bulíř (vpravo) z Plzně.

Druhé dějství nabídlo oboustranně rychlý hokej, gólů se ale diváci dočkali až v závěru třetiny. Ve 36. minutě se při signalizované výhodě dostal k puku před Kváčou neobsazený Lang a poslal hosty znovu do vedení.

Nápor domácích přinesl vyrovnání ve 39. minutě, kdy Vlach střílel ze záporného úhlu do zad brankáře Svobody. Ten při zákroku vychýlil branku, ale po konzultaci s videorozhodčím byl gól uznán. Než se hosté vzpamatovali z vyrovnání, našel Klepiš před Svobodou zcela volného Grígera, který strhl vedení na stranu Liberce.

Ve třetí třetině se prosadili domácí ve 48. minutě. Po závaru před Svobodou si našel puk Filippi a zvýšil přes ležícího brankáře hostí na 4:2. Domácím pak zatrnulo, když Kváča inkasoval tvrdou bombu z mezikruží přímo do masky, naštěstí bez vážnějších následků. Necelé dvě minuty před koncem zkusili hosté power play, Liberečtí ale svůj náskok uhájili.

26. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Filippi (Gríger), 39. J. Vlach (P. Jelínek), 40. Gríger (Klepiš), 48. Filippi (Ordoš, Kolmann) - 2. Budík, 36. V. Lang (Jiříček, Schleiss). Rozhodčí: Pešina, Micka - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Liberec: Kváča - Kolmann, Rosandič, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner, J. Šedivý - Gríger, Filippi, Ordoš - Zachar, Klepiš, A. Najman - Jiruš, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka, J. Šír, A. Dlouhý. Trenér: P. Augusta.
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, Kaňák, Jiříček, Kremláček, Budík, Kvasnička - Schleiss, Kodýtek, Dzierkals - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Kantner, Mertl, Suchý - M. Lang, F. Přikryl, Adamec. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.