Bayern - Bielefeld 1:0Bayern si doma poradil s Bielefeldem, Haaland pomohl Dortmundu k výhře 50. gólem

Fotbalisté Bayernu Mnichov udolali ve 13. kole 1:0 Bielefeld a udrželi první místo v německé lize. Uspěl také druhý Dortmund, k výhře 3:1 na hřišti Wolfsburgu přispěl jubilejním 50. gólem v bundeslize Erling Haaland. Freiburg pouze remizoval 1:1 v Bochumi a může přijít o třetí místo. Na první vítězství nadále čeká Fürth, který v přestřelce podlehl 3:6 Hoffenheimu, hattrickem se blýskl Ihlas Bebou.

Leroy Sané z Bayernu Mnichov slaví vítězný gól v bundesligovém utkání proti Bielefeldu.

Bayern navzdory velké převaze dlouho nemohl překonat obranu Bielefeldu, povedlo se to až v 71. minutě Sanému nekompromisní ránou zpoza vápna. Nejlepší střelec soutěže Lewandowski se tentokrát neprosadil, i tak ale bavorský velkoklub překonal 102. bundesligovým gólem v jednom kalendářním roce dosavadní rekord Kolína nad Rýnem z roku 1977. Obhájci titulu mají nadále náskok jednoho bodu na Dortmund.

Wolfsburg se dostal do vedení už ve druhé minutě po Weghorstově pohotové hlavičce, ještě do pauzy ale srovnal z penalty Can. Obrat dokonal v 55. minutě Malen, jenž navázal na premiérovou branku v dresu Borussie z minulého kola i na středeční trefu v Lize mistrů.

Kanonýr Dortmundu Erling Braut Haaland (vlevo) oslavuje svoji trefu proti Wolfsburgu se spoluhráčem Thomasem Meunierem.

Nizozemského útočníka nahradil v 73. minutě Haaland, který nastoupil po zranění poprvé od 19. října. Hvězdnému Norovi stačilo pouhých osm minut na hřišti, než po Brandtově centru poslal akrobatickým zakončením míč do sítě. Haaland potřeboval na 50 bundesligových gólů stejný počet zápasů, nikdo v historii nedosáhl na jubilejní zásah rychleji ani v mladším věku (21 let a čtyři měsíce).

Vlci prohráli v lize poprvé od nástupu trenéra Kohfeldta a propadli se na sedmé místo.

Freiburg po skvělém vstupu do soutěže prohrál potřetí v řadě. Naopak třetí domácí výhru za sebou vystřelil nováčkovi soutěže v 82. minutě Pantovič. Bochum se posunula na 12. místo, před Freiburg se v neděli může dostat Union Berlín i Leverkusen.

Fürth proti Hoffenheimu, kterému stále chyběl zraněný Pavel Kadeřábek, dvakrát vedl, po divoké porážce ale zůstává s jediným bodem na posledním místě. Jako první tým v historii bundesligy navíc prohrál 11 zápasů v řadě.

Hrdinou utkání byl autor hattricku Bebou, který se ve všech třech případech prosadil po rychlém brejku z pravé strany. Dvakrát se trefil jeho spoluhráč Rutter.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:
Bochum - Freiburg 2:1 (54. Polter, 82. Pantovič - 51. Lienhart)
Fürth - Hoffenheim 3:6 (22. Leweling, 46. Tilman, 68. Hrgota - 32., 62. a 80. Bebou, 40. a 58. Rutter, 66. vlastní Meyerhofer)
Hertha Berlín - Augsburg 1:1 (40. Richter - 90.+7 Gregoritsch)
Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 4:1 (55. Ljubicic, 77. Uth, 78. Duda, 90.+3 Andersson - 74. Hofmann)
Wolfsburg - Dortmund 1:3 (2. Weghorst - 33. Can z pen., 55. Malen, 81. Haaland)
Bayern Mnichov - Bielefeld 1:0 (71. Sané).