Lipsko - Leverkusen 1:3Schick se vrátil do základní sestavy a Leverkusen zvítězil v Lipsku

Reprezentační útočník Patrik Schick se po měsíční absenci způsobené zraněním vrátil do základní sestavy Leverkusenu a pomohl svému týmu v 13. kole německé ligy k výhře 3:1 v Lipsku. Bayer se posunul na třetí místo tabulky.

Útočník Leverkusenu Patrik Schick v duelu s Lipskem.

Nejlepší střelec týmu Schick nastoupil na obvyklém postu na hrotu útoku a odehrál 62 minut. O góly Leverkusenu se ale tentokrát postarali jeho spoluhráči. Nejprve si v 21. minutě šikovně zpracoval centr za obranu a následně zakončil Wirtz a ve 34. minutě po velmi podobné akci slavil Diaby.

Lipsku se podařilo v 62. minutě zásluhou Silvy snížit, Bayer ale záhy uklidnil Frimpong. Domácí Szoboszlai navíc v závěru neproměnil penaltu.

Leverkusen potvrdil pozici nejlepšího venkovního týmu soutěže, v sedmi utkáních na hřištích soupeřů získal 15 bodů. Lipsko prohrálo podruhé za sebou a je osmé.

V druhém dnešním zápase udolal Frankfurt 2:1 Union Berlín. Vítěznou branku vstřelil v páté minutě nastavení N'Dicka a Eintracht se třetí výhrou v řadě dostal na 12. místo, Union je šestý.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:
Eintracht Frankfurt - Union Berlín 2:1 (22. Sow, 90.+5 N'Dicka - 61. Kruse z pen.)
Lipsko - Leverkusen 1:3 (62. Silva - 21. Wirtz, 34. Diaby, 64. Frimpong)