Crystal Palace - West Ham 2:3West Ham nakonec londýnské derby zvládl, šampioni si upevnili pozici

Vítězně vykročili do nového roku fotbalisté West Hamu. I s dvojicí českých reprezentantů Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v sestavě urvali v utkání 21. kola Premier League na hřišti Crystal Palace výhru 3:2 díky třem trefám v prvním poločasu. V tabulce se West Ham po zaváhání čtvrtého Arsenalu, který doma podlehl 1:2 obhájcům titulu z Manchesteru City, přiblížil svému londýnskému rivalovi na rozdíl jediného bodu.

Gól! Míč je po trefě Michaila Antonia z West Hamu v síti brankáře Crystal Palace.

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili po obratu na hřišti oslabeného Arsenalu. Úřadující šampioni vyhráli v Premier League 11. utkání za sebou a vedou o jedenáct bodů před Chelsea, která má k dobru nedělní šlágr se třetím Liverpoolem. V dalším utkání sobotního programu uspěl Tottenham po gólu Davinsona Sáncheze v šesté minutě nastavení na půdě nováčka z Watfordu 1:0.

West Ham proti Crystal Palace vstřelil všechny branky v úvodní půli. Nejprve se ve 22. minutě prosadil Antonio a o tři minuty později Lanzini, který v nastavení prvního dějství skóroval z penalty. V závěru za domácí Orly snížili Édouard a Olise. Kladiváři vyhráli druhé kolo po sobě. Mezi náhradníky West Hamu zůstal celý zápas další český reprezentant Alex Král.

V hlavičkovém souboji Tomáš Souček a Christian Benteke.

Arsenalu kvůli koronaviru chyběl trenér Mikel Arteta, jenž před příchodem ke Kanonýrům dělal asistenta kouči City Pepu Guardiolovi. Londýnský celek vedl Artetův nizozemský asistent Albert Stuivenberg. Domácí otevřeli skóre v 31. minutě, kdy se Saka prosadil pohotovou přízemní střelou z šestnáctky. V 57. minutě srovnal z penalty Mahriz. Arsenal se vzápětí málem dostal opět do vedení, když hostující stoper Laporte přehodil vlastního gólmana Edersona, Aké však na brankové čáře míč odkopl.

Bukayo Saka (vlevo) z Arsenalu pálí, brání ho Nathan Aké z Manchesteru City.

Vzápětí uviděl druhou žlutou kartu v krátkém sledu domácí obránce Gabriel. Citizens využili přesilovku ve třetí minutě nastavení zásluhou Rodriho střely z vápna. Manchester zdolal Arsenal i podruhé v ligové sezoně, první utkání doma ovládl 5:0. "Arsenal odehrál skvělý zápas, ale my jsme ukázali charakter šampionů," citoval klubový web Rodriho. "Arsenal byl lepší, ale někdy se štěstí přikloní na vaší stranu. Vyhrát 11 utkání za sebou v tomto období je úžasné. Tuhle sezonu nás postihla řada zranění a případů covidu," uvedl Guardiola.

Kanonýři prohráli v lize po čtyřech výhrách. "Cítím zklamání a zároveň hrdost na výkon týmu. Když si proti takovému týmu vytvoříte šance, musíte je proměnit," prohlásil Stuivenberg.

Klopp přijde o šlágr s Chelsea

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp přijde kvůli pozitivnímu testu na koronavirus o šlágr kola na hřišti Chelsea. Čtyřiapadesátiletý Němec podle klubového webu Reds vykazuje mírné příznaky nemoci a je v izolaci. Mužstvo místo něj povede jeho asistent Pepijn Lijnders.

Klopp v pátek na tiskové konferenci oznámil, že testy na koronavirus odhalily tři nakažené hráče, jejichž jména neuvedl, a několik členů realizačního týmu. Liverpoolu v průběhu prosince chyběli kvůli nákaze Virgil van Dijk, Fabinho a Curtis Jones. Podezření na covid panovalo také u Thiaga Alcantary.

Reds patří v Premier League třetí místo s dvanáctibodovou ztrátou na vedoucí Manchester City, obhájce titulu ale sehrál o dva zápasy navíc. O bod před Liverpoolem je Chelsea, která oproti němu odehrála o duel víc.

Vítězství Tottenhamu ve Watfordu zařídil Sánchez hlavou po centru Son Hung-mina. Kohouti po příchodu trenéra Antonia Conteho nenašli přemožitele ani v osmém kole a čtvrtému Arsenalu se přiblížili na rozdíl dvou bodů, navíc mají dva zápasy k dobru. Watford prohrál v lize pošesté za sebou a je na první nesestupové pozici.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:
Arsenal - Manchester City 1:2 (31. Saka - 57. Mahriz z pen., 90.+3 Rodri)
Watford - Tottenham 0:1 (90.+6 Sánchez)
Crystal Palace - West Ham 2:3 (83. Édouard, 90. Olise - 25. a 45.+5 z pen. Lanzini, 22. Antonio).
Zápas Leicester - Norwich byl kvůli koronaviru odložen.