Brno - Vítkovice 3:6Vítězná série skončila! Kometa komplex Vítkovice nezlomila

42. Vincour 3 : 3
52. Krenželok 3 : 4
53. Flick 3 : 5
59. Hruška 3 : 6

Po pěti domácích výhrách v řadě skončila série hokejistů Brna. V předehrávce 41. kola Tipsport extraligy prohrála Kometa s Vítkovicemi 3:6 a propásla příležitost se na čtvrtečního soupeře v tabulce dotáhnout. Naopak hráči Ridery dokázali, že se jim v souboji s brněnským celkem daří. Porazili ho i ve třetím měření sil v této sezoně a v tabulce bodově dorovnali čtvrtou Plzeň. O vítězství rozhodli hosté dvěma góly během minuty a půl ve třetí třetině. Dvakrát se v zápase trefil Lukáš Krenželok, který byl kapitánem za absentujícího Romana Poláka.

Zleva brankář Brna Matej Tomek, střílející Jan Hruška z Vítkovic a Vladimír Roth z Brna.

Brno začalo snahou o nápor, ale ve třetí minutě ho zmrazila chyba Kučeříka, který ve vlastním obranném pásmu "namazal" do ideální pozice Chlánovi, ten nedal Tomkovi šanci a otevřel skóre.

Hosté se po zisku vedení semkli ještě více do obranného bloku a vytvořili před Stezkou téměř neprostupnou bariéru. Nepřekonal ji v přesilovce ani Mueller ani Střondala, a tak vyrovnání přišlo až po ofenzivním nájezdu obránce Tanseyho.

Petr Chlán (uprostřed) z Vítkovic překonává Mateje Tomka v brance Brna.

Hokej s důrazem na obranu se hrál i v dalším průběhu. Hodně se bojovalo o střední pásmo, šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Až se z nenápadné akce po pravém křídle procpal před Tomka Marosz a přesnou trefou do horního růžku znovu překlopil vedení na stranu Vítkovic.

Hráči Vítkovic se radují z gólu, uprostřed jeho autor Rostislav Marosz.

Odpověď Brna dlouho nepřicházela, naopak hostující tým lépe bruslil a vytvářel si územní převahu s šancí Kováře na zvýšení náskoku. Kometě nepomohla ani přesilovka, opět dobře ubráněná vítkovickou čtveřicí.

Před koncem třetiny si vybral smolný okamžik brněnský gólman Tomek, když mu puk propadl za záda a došoural se za čáru. Platnost gólu potvrdilo video. Brněnské chmury ale částečně smazal Mueller, který se 21. gólem sezony osamostatnil v čele střelecké tabulky i kanadského bodování extraligy.

Tomáš Vincour z Brna střílí gól na 3:3.

Kometa srovnala gólový krok hned na začátku třetího dějství, Rákosův pas z rohu kluziště protlačil zblízka za Stezkova záda Vincour.

Domácí hokejisty srovnání nakoplo, poprvé v zápase získali územní převahu, ale jen na chvíli. Vítkovická defenziva byla i nadále pevná a ofenziva produktivnější, Krenželok zblízka podruhé překonal Tomka. Definitivně pak chybující Kometu dorazil po brejku Flick a zajistil Vítkovicím třetí vítězství ze čtyř posledních venkovních zápasů, které gólem do prázdné branky ještě zpečetil Hruška.

41. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 3:6:(1:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 18. Tansey (Šik, Střondala), 40. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 42. Vincour (Rákos, R. Pavlík) - 3. Chlán, 27. Marosz (Solovjov, Lindberg), 39. Krenželok (Koch), 52. Krenželok (Lakatoš, Marosz), 53. Flick (Lednický, Kalus), 59. J. Hruška (Stezka). Rozhodčí: Šindel, Stano - Ondráček, Zíka. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1000.
Brno: M. Tomek - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Tansey, Gulaši, Roth - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, Střondala, Šik - Vincour, Rákos, R. Pavlík - Ostřížek, F. Dvořák, Dočekal. Trenéři: Kalous a Zábranský.
Vítkovice: Stezka - J. Stehlík, Solovjov, Plášil, Galvinš, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Fridrich, Lindberg, Marosz - M. Kalus, Flick, Lednický - Bernovský, Chlán, Dej. Trenér: Holaň.