Plzeň - Liberec 1:4Bílí Tygři zabrali v extralize po čtyřech porážkách

29. Přikryl 1 : 1
37. Šír 1 : 2
53. Vlach 1 : 3
60. Gríger 1 : 4

Hokejisté Plzně prohráli v pátečním utkání 41. kola extraligy s Libercem 1:4. Na vedoucí gól Filippiho ještě Indiáni zásluhou Přikryla našli odpověď, zásah Šíra ještě před druhou sirénou už byl ale vítězný. Bílí Tygři zabrali po čtyřech porážkách, Plzeň prohrála počtvrté za sebou.

Zleva Martin Lang z Plzně a Mislav Rosandič z Liberce.

Domácí přes absenci čtyř útočníků základní sestavy začali aktivněji, ale hosté odolali díky zákroku gólmana Kváči při šanci nekrytého Martina Langa. Na druhé straně v 10. minutě při hře čtyři na čtyři na pravém kruhu volný Ivan neprostřelil dobře vyjetého Svobodu. Ten měl za chvíli štěstí, když Birner střelou do odkryté branky trefil jen boční síť. V závěru první třetiny ještě během přesilovky zastavil Kváča ránu Bulíře bez přípravy.

V úvodu rušné prostřední části Birner během početní výhody z mezikruží pálil nad. Po libereckém náporu zastavil ve vlastním oslabení ujíždějícího Jelínka jen za cenu faulu Čerešnák a z následného trestného střílení otevřel ve 26. minutě bekhendovým zakončením skóre Filippi.

Zleva Petr Kolmann z Liberce, Martin Lang z Plzně, Michal Ivan z Liberce.

Domácí mohli záhy díky nedisciplinovanosti Bílých Tygrů odpovědět při půlminutové přesilovce čtyři na tři, Schleiss ale napálil jen pravou tyčku. Vyrovnání zajistil Indiánům až Přikryl, jenž ve 29. minutě úspěšně dorazil přesilovkový pokus Bulíře.

Po polovině utkání znovu převzali iniciativu častěji střílející hosté. Gólové příležitosti Jelínka a Najmana ještě Svoboda zastavil, ale v 37. minutě už nestačil na pohotovou bekhendovou dorážku Šíra.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky sice domácí diktovali tempo, ale po faulu Přikryla je ve 46. minutě od další pohromy uchránila po střele Klapky z pravého kruhu jen horní tyč. Hosté si hlídali vedení a dokázali ubránit i třetí vyloučení Rosandiče v utkání.

Navíc v 53. minutě Vlach tečí Melanconova nahození od modré čáry zajistil Tygrům dvoubrankový náskok. Zoufalou snahu domácích o korekci výsledku ukončilo špatné střídání a na konečných 4:1 upravil 19 vteřin před sirénou trefou do prázdné branky Gríger.

41. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. F. Přikryl (Bulíř, Čerešňák) - 26. Filippi z trestného střílení, 37. J. Šír (Rychlovský, Kolmann), 53. J. Vlach (Melancon, Kolmann), 60. Gríger (Filippi, Birner). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, Kvasnička, Kremláček, Graňák, L. Kaňák, J. Kindl, V. Lang - M. Lang, Mertl, Dzierkals - F. Přikryl, Bulíř, Blomstrand - Schleiss, Kodýtek, Krliš - V. Adamec, M. Marcel. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Liberec: Kváča - Melancon, Rosandič, Kolmann, M. Ivan, J. Šedivý, Derner, Aubrecht - A. Najman, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - Faško-Rudáš, J. Šír, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.