Sampdoria - FC Turín 1:2Zima pomohl Turínu v italské lize k vítězství na hřišti Sampdorie

Reprezentační obránce David Zima nastoupil pošesté v sezoně v základní sestavě FC Turín a pomohl mu v 22. kole italské fotbalové ligy k vítězství 2:1 nad Sampdorií Janov. Juventus si upevnil pátou příčku domácím triumfem 2:0 nad Udine. Lazio Řím porazilo 3:0 poslední Salernitanu a posunulo se na šestou pozici. Dvakrát se prosadil nový nejlepší střelec soutěže Ciro Immobile.

David Zima na archivním snímku.

Zima dostal šanci v základní jedenáctce po čtyřech soutěžních duelech a odehrál celý zápas. Jeho tým v Janově prohrával od 18. minuty po Caputově trefě, v 27. minutě ale vyrovnal Singa a obrat dokonal po změně stran hlavou Praet.

"Býci" vyhráli čtvrtý z posledních pěti utkání a jsou na devátém místě. Sampdoria nevyhrála popáté za sebou a je na 15. příčce neúplné tabulky.

Juventus poslal do vedení kapitán Dybala, který se jako první hráč týmu podílel v sezoně na deseti brankách (sedm gólů, tři asistence). V závěru pojistil výsledek hlavou McKennie a "Stará dáma" drží už osm zápasů ligovou neporazitelnost.

Lazio vedlo už v desáté minutě o dvě branky, Immobile v obou případech zužitkoval v pokutovém území práci svých spoluhráčů. Jednatřicetiletý kanonýr dal v této sezoně 17 ligových branek. Celkem od příchodu do Lazia v roce 2016 nasázel v Serii A 140 gólů, v elitních ligách mají lepší bilanci pouze Robert Lewandowski (179) a Lionel Messi (163).