Plzeň - Hr. Králové 1:0Chorý složil Votroky na lopatky a poslal Viktorii na první místo

Fotbalisté Plzně na úvod jarní části první ligy doma udolali Hradec Králové 1:0 a po 20. kole poskočili do čela tabulky. Svěřenci trenéra Michala Bílka mají náskok dvou bodů na mistrovskou Slavii. Viktoria slaví díky brance Tomáše Chorého z 28. minuty, oplatila tak východočeskému nováčkovi srpnovou porážku 0:1 a v nejvyšší soutěži zvítězila popáté za sebou. Hradec protáhl ligovou sérii bez výhry na čtyři utkání a je na osmém místě.

Fotbalisté Plzně oslaví vstřelený gól v ligovém utkání.

Plzeňskému týmu chyběl zraněný nejlepší ligový střelec Beauguel. Francouzského autora 10 gólů v tomto ročníku nejvyšší soutěže na hrotu útoku zastoupil Chorý.

Ve třetí minutě jako první zahrozili hosté, po Mejdrově centru Prekop v šestnáctce hlavičkoval vedle. Na druhé straně Hradec podržel brankář Fendrich, který vychytal Havla i dorážejícího Čermáka. Jejich spoluhráč Pernica po následném rohu zamířil do horní části břevna.

Západočeši převzali iniciativu a ve 28. minutě otevřeli skóre. Po standardní situaci Sýkora našel v pokutovém území Chorého a ten se prosadil umístěnou hlavičkou. Sedmadvacetiletý útočník vstřelil druhou branku v ligové sezoně.

Chorý se hned za tři minuty trefil hlavou znovu, ale rozhodčí Machálek po kontrole u videa gól odvolal kvůli faulu plzeňského střelce na bránícího Čecha. V závěru první půle ještě Kopic z dálky těsně minul branku Hradce.

"Votroci" po přestávce začali lépe a matnou Viktorii čím dál více přehrávali. Po standardních situacích Kubala nejprve trefil Kopice a poté z těžké pozice přestřelil. Prekopovu střelu z přímého kopu si pohlídal gólman Staněk.

Plzeňští si první šanci ve druhém poločase vytvořili až v 79. minutě, kdy po přihrávce střídajícího Káčera zakončoval slabě Mosquera. V závěru už domácí nejtěsnější náskok udrželi. Viktoria v nejvyšší soutěži porazila Hradec pojedenácté z posledních 12 zápasů, doma nad východočeským soupeřem zvítězila pošesté za sebou.

20. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Branka: 28. Chorý. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Vodrážka - Hrubeš (video). ŽK: Kučera (Hradec). Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Staněk - Havel, Pernica, Hejda, Sýkora - Bucha (88. Kaša), Kalvach - Kopic (78. Šulc), Čermák (79. Káčer), Mosquera - Chorý (72. Potočný). Trenér: Bílek.
Hradec: Fendrich - Klíma, Král, Čech (80. Rybička) - Mejdr, Soukeník, Kučera (75. Rada), Novotný - Prekop, Kubala, Vlkanova. Trenér: Koubek.