Magnitogorsk - CSKA 1:4Stav série 3:4Hokejisté CSKA Moskva vyhráli Gagarinův pohár

Hokejisté CSKA Moskva dokonali ve finále KHL obrat z 1:3 na zápasy a po dnešní výhře 4:1 v rozhodujícím sedmém duelu s Magnitogorskem slaví svěřenci trenéra Sergeje Fjodorova druhý triumf v soutěži. Poprvé zvedli Gagarinův pohár nad hlavu před třemi lety, loni podlehli ve finále Omsku.

CSKA, který v semifinále po boji vyřadil vítěze základní části Petrohrad, poslali v první třetině do vedení Pavel Karnauchov a Alexandr Popov. V prostřední části zvýšil na 3:0 Konstantin Okulov, těsně před druhou sirénou využil přesilovku domácích Kanaďan Philippe Maillet.

Ve třetí třetině Metallurg vystupňoval tlak, ale obrana CSKA i díky celkovým 42 zákrokům brankáře Ivana Fedotova odolala. Čtyři minuty před koncem zpečetil výhru kdysi téměř neporazitelného armádního týmu gólem do prázdné branky Vladislav Kameněv.

Kvůli ruské invazi na Ukrajinu odstoupil ze soutěže před začátkem play off Jokerit Helsinky, KHL opustila řada cizinců.