Hellas Verona - FC Turín 0:1FC Turín se Zimou v sestavě vyhrál v italské lize ve Veroně

Reprezentační obránce David Zima v 37. kole italské fotbalové ligy pomohl FC Turín k vítězství 1:0 na hřišti Verony. Záložník domácího Hellasu Antonín Barák se v nominaci na utkání neobjevil. Spezia si výhrou 3:2 v Udine zajistila záchranu v soutěži. Obránce Aleš Matějů odehrál za Benátky 66 minut při remíze 1:1 na hřišti AS Řím.

Fotblalisté Turína se radují z branky

Zápas sousedů v tabulce mezi Veronou a FC Turín rozhodl jedinou brankou chorvatský ofenzivní hráč Brekalo, jenž sedmou ligovou trefou napodobil svůj výkon z minulé bundesligové sezony v dresu Wolfsburgu. Desátí "Býci" se přiblížili dnešnímu soupeři na rozdíl dvou bodů.

Benátky poslal do vedení hned v první minutě Okereke, AS Řím si ale následně po celý zápas udržoval drtivou převahu, i díky Kiyineho vyloučení z 32 minuty. "Vlci" vyslali na bránu soupeře 46 střel, čtyřikrát trefili brankovou konstrukci, prosadil se ale jen Šomurodov. Finalisté Konferenční ligy tak mohou po dohrání kompletního 37. kola vypadnout z příček zajišťujících postup do evropských pohárů.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:
Empoli - Salernitana 1:1 (31. Cutrone - 76. Bonazzoli)
Hellas Verona - FC Turín 0:1 (19. Brekalo)
Udine - Spezia 2:3 (26. Molina, 90.+4 Nestorovski - 35. Verde, 45.+2 Gyasi, 47. Maggiore),
AS Řím - Benátky 1:1 (76. Šomurodov - 1. Okereke).