Maďarsko - Anglie 1:0Anglie vstoupila do Ligy národů senzační porážkou

Fotbalisté Anglie prohráli v úvodním utkání elitní skupiny A3 Ligy národů v Maďarsku 0:1. O nečekaném triumfu domácích rozhodl v 66. minutě z penalty Dominik Szoboszlai. Maďaři porazili Albion poprvé od roku 1962. Ve druhém duelu této skupiny Itálie doma remizovala s Německem 1:1.

Anglický fotbalový reprezentant Jarrod Bowen během utkání Ligy národů v Maďarsku.

Na zápas Maďarska s Anglií hraný v Budapešti zavítalo kolem 40 tisíc dětí s doprovodem, přestože Evropská fotbalová unie UEFA domácím příznivcům za projevy rasismu na loňském mistrovství Evropy nařídila odehrát dva zápasy bez diváků.

Maďarský fotbalový svaz podle agentury AFP využil v pravidlech UEFA výjimky pro organizované dětské skupiny stejně jako loni v září pražská Sparta v duelu základní skupiny Evropské ligy proti glasgowským Rangers. Po hymnách obou zemí hráči Anglie poklekli na podporu boje proti rasismu, za což je maďarští diváci vypískali.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený England football team (@england)

Itálie, která ve středu podlehla Argentině 0:3 v utkání dvou kontinentálních šampionů, šla v Boloni proti Německu do vedení v 70. minutě zásluhou Pellegriniho. Už za tři minuty odpověděl na jeho trefu Kimmich.

Ve skupině B Finsko remizovalo s Bosnou a Hercegovinou 1:1 poté, co hosté srovnali na Olympijském stadionu v Helsinkách v nastavení. Arménie zdolala rovněž v béčku Irsko 1:0. Černá Hora doma porazila Rumunsko 2:0.

V céčku potvrdilo Turecko roli favorita a Faerské ostrovy zdolalo 4:0. Lucembursko zvítězilo v Litvě 2:0.