Belgie - Polsko 6:1Reparát za debakl, Belgie deklasovala v Lize národů Polsko

Belgičtí fotbalisté deklasovali v Lize národů doma v Bruselu 6:1 Polsko a odčinili úvodní debakl od Nizozemska. "Oranjes" ve středu ve druhém kole uspěli ve Walesu po divokém závěru 2:1 a uhájili vedení ve skupině A4.

Kevin De Bruyne střílí jeden z belgických gólů v utkání s Polskem.

Belgičané už v páté minutě trefili tyč a naznačili, že hodlají napravit pět dnů staré selhání. Po půlhodině hry však 76. gólem v národním dresu prokázal formu polský kanonýr Lewandowski. Ještě do pauzy nicméně vyrovnal Witsel a bezmocné hosty ve druhém poločase zasypal druhý tým světového žebříčku pěti góly. Dva z nich vstřelil střídající Trossard.

"Dnes to byl fantastický večer. Po posledním zápase jsme museli zareagovat, vytvořili jsme si spoustu šancí a dali spoustu gólů. Ale nedokážu vysvětlit, proč jsme předvedli během pár dnů dva naprosto odlišné výkony," řekl Trossard.

Svěřenci Roberta Martíneze připravili Polákům nejtěžší porážku od roku 1965. Zároveň se dostali na druhou příčku skupiny.

V Cardiffu byl až do nastaveného času jediným úspěšným střelcem záložník Koopmeiners, který dostal Nizozemce do vedení v 50. minutě. V divokém závěru nejprve po centru srovnal Norrington-Davies, ale radost Walesu chvíli nato zmrazil rovněž gólem hlavou Weghorst.

Nizozemský tým tak uspěl i podruhé, byť dnes postrádal kapitána Van Dijka. Od kouče Louise van Gaala dostal obránce Liverpoolu po náročné sezoně volno.

Ve skupině B se Ukrajina sužovaná válkou a po neúspěchu v kvalifikaci o mistrovství světa dočkala výhry. V Dublinu o ní rozhodl Cygankov, jenž přišel do druhého poločasu a hned se prosadil.

Fotbalová Liga národů - 2. kolo
Skupina A4:
Belgie - Polsko 6:1 (1:1)
Branky: 74. a 80. Trossard, 43. Witsel, 60. De Bruyne, 85. Dendoncker, 90.+4 Openda - 29. Lewandowski.
Wales - Nizozemsko 1:2 (0:0)
Branky: 90.+2 Norrington-Davies - 50. Koopmeiners, 90.+4 Weghorst.