Osasuna - Sevilla 2:1FC Sevilla prohrála na úvod španělské fotbalové ligy v Pamploně

Fotbalisté Sevilly zahájili novou sezonu španělské ligy porážkou na hřišti Pamplony. Čtvrtý tým uplynulého ročníku, jenž na umístění mezi nejlepšími pomýšlí i tentokrát, prohrál s Osasunou 1:2. O výhře domácích rozhodl proměněný pokutový kop ve druhém poločase.

Trenér Sevilly Julen Lopetegui.

Pamplona zužitkovala úvodní tlak a v 9. minutě domácí poslal do vedení Ávila. Na jeho trefu hlavou ale dokázal vzápětí odpovědět Rafa Mir, který přesně zamířil pod břevno. Poté hosté z Andalusie hru kontrolovali, další gól ale přidat nedokázali.

Rozhodnutí tak přišlo v 74. minutě, kdy Aimar Oroz nekompromisně proměnil odpískanou penaltu. Osasuna porazila Sevillu poprvé od roku 2013.