Švýcarsko - Rakousko 3:2Hokejisté Švýcarska jsou posledními čtvrtfinalisty MS dvacítek

Hokejisté Švýcarska zaplnili poslední volné místo ve čtvrtfinále na mistrovství světa hráčů do 20 let v Edmontonu. Ve skupině B v souboji celků, které dosud na turnaji nebodovaly, porazili Rakousko 3:2. Ve středu čeká Švýcary vítěz duelu mezi domácí Kanadou a Finskem.

Švýcar Attilio Biasca slaví gól v utkání na MS dvacítek proti Rakousku.

Skóre otevřeli v 9. minutě Rakušané. Pokus Oskara Maiera se odrazil od pravé tyče a Noaha Patenaudea z dorážky překonal Leon Wallner. V čase 17:31 vyrovnal v přesilové hře Joshua Fahrni a v 35. minutě otočil stav Jonas Taibel. Rakušané smazali ztrátu 25 sekund před koncem druhé části díky gólu Iana Scherzera.

V 56. minutě dostal Lorenz Lindner za zákrok u mantinelu na Taibela trest na pět minut a do konce utkání a po 49 sekundách dlouhé přesilovky rozhodl Attilio Biasca.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu (Kanada):
Skupina B:
Švýcarsko - Rakousko 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Fahrni (Biasca, Allenspach), 35. Taibel (Ritzmann, Baechler), 56. Biasca (Ritzmann, Allenspach) - 9. Wallner (Maier, Reinbacher), 40. Scherzer (Reinbacher, Peeters). Rozhodčí: Hunnius (Něm.), Kika (ČR) - Briganti (USA), Oliver (Kan.). Vyloučení: 1:3, navíc Lindner 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 356.