Olomouc B - Karviná 3:2Olomouc B připravila Karviné první prohru, Dukla se dočkala vítězství

Fotbalisté Olomouce B v 5. kole druhé ligy po obratu z 0:2 porazili Karvinou 3:2. Hanácká rezerva připravila Slezanům první prohru v sezoně, potřetí za sebou zvítězila a bodově se dotáhla na vedoucí tým tabulky Líšeň. Premiérové body v ročníku si připsala Dukla, která v malém pražském derby zdolala "béčko" Slavie 3:1.

Trenér Dukly Petr Rada na archivním snímku.

Karviná přitom začala na Andrově stadionu skvěle a po šesti minutách vedla 2:0. Olomoučtí ale ještě do přestávky snížili a po změně stran v rozmezí osmi minut dokonali otočku. Slezané po květnovém sestupu z nejvyšší soutěže poprvé v druholigové sezoně nebodovali, naopak Hanáci ani v pátém kole neprohráli. Neporazitelnost vedle nich drží už jen Líšeň.

Po třech porážkách poprvé v druholigovém ročníku uspěla Dukla. Svěřenci trenéra Petra Rady zvítězili na Xaverově nad Slavii B především zásluhou útočníka Lukáše Matějky, který vstřelil první dvě branky. Největší favorit na postup se posunul na 14. místo neúplné tabulky a má k dobru jedno odložené utkání. Slávistická rezerva je jedenáctá.

V odpoledním utkání Varnsdorf porazil Třinec 3:0 a připsal si třetí vítězství ze čtyř odehraných kol. Severočeši mají jedno odložené utkání k dobru. O triumfu nad Třincem rozhodli silnou pasáží v úvodu druhého poločasu a třemi brankami mezi 49. a 59. minutou.

5. kolo druhé fotbalové ligy:
Slavia Praha B - Dukla Praha 1:3 (0:1)
Branky: 89. Nikl - 7. a 61. Matějka, 63. Kim Sung-pin. Rozhodčí: Batík - Pfeifer, Pospíšil. ŽK: Kričfaluši, Beran - Šťovíček, Ullman, Kozel, Havel. Diváci: 670.
Sigma Olomouc B - Karviná 3:2 (1:2)
Branky: 42. Slaměna, 57. Slavíček, 65. Hadaš - 3. Memič, 6. Zedníček. Rozhodčí: Kotala - Mikeska, Žurovec. ŽK: Vymětalík, Grygar - Ciencala, Nešický. Diváci: 609.
Varnsdorf - Třinec 3:0 (0:0).
Branky: 49. Žák, 52. Schön, 59. Rudnytskyy. Rozhodčí: Machálek - Mojžíš, Lakomý. ŽK: Radosta, Dordič, Ludvíček - Holík, Samiec. Diváci: 755.