Empoli - AS Řím 1:2Fotbalisté AS Řím jsou pátí bod za lídrem

Fotbalisté AS Řím díky gólu a přihrávce Paula Dybaly zvítězili v dohrávce 6. kola italské ligy 2:1 v Empoli a připsali si čtvrtou výhru v ročníku. Svěřenci trenéra Josého Mourinha se oklepali z týden starého debaklu 0:4 v Udine a ve vyrovnaném čele tabulky Serie A jsou pátí s odstupem jednoho bodu na první místo.

Kouč AS Řím José Mourinho, ilustrační foto.

Letní posila z Juventusu Dybala otevřel skóre zápasu v 17. minutě technickou střelou z hranice půlkruhu nad pokutovým územím. Dvě minuty před přestávkou srovnal hlavou Filippo Bandinelli, ale v 71. minutě opět do osudu utkání výrazně promluvila Dybalova levačka. Argentinský reprezentant našel centrem nabíhajícího Tammyho Abrahama a ten míč zblízka uklidil do branky.

V 77. minutě mohl hosty definitivně uklidnit Lorenzo Pellegrini, ale z penalty trefil jen břevno. Deset minut nato byl po nešetrném zákroku vyloučen domácí Jean-Daniel Akpa-Akpro a Řím i díky přesilovce vítězství udržel.

Tým z metropole tak má stejně bodů jako čtvrté Udine a o bod méně než vedoucí trio Neapol, Bergamo a AC Milán. Empoli stále čeká na první výhru v sezoně a se čtyřmi body je šestnácté.