Kluž - Sivasspor 0:1Sivasspor vyhrál v Kluži a ve "slávistické" skupině Konferenční ligy je druhý

Fotbalisté Sivassporu ve druhém kole hlavní fáze Evropské konferenční ligy zvítězili ve čtvrtek na hřišti Kluže 1:0 a ve skupině G jsou druzí o skóre za Slavií. Pražané doma udolali kosovského outsidera Ballkani 3:2. Nice v Bělehradě remizovalo s Partizanem 1:1. Oba týmy ve skupině D, kde je i Slovácko, uhrály druhý nerozhodný výsledek. Tým z Uherského Hradiště je po porážce 2:4 v Kolíně nad Rýnem poslední s jedním bodem.

Fotbalisté Sivassporu se radují z branky

O triumfu Sivassporu, který na úvod soutěže doma remizoval se Slavií 1:1, rozhodl Gradel proměněnou penaltou z 28. minuty. Kluž branku nedala, přestože tureckého soupeře přestřílela celkově 26:9. Rumunský tým má na kontě jeden bod, v příštím kole se za tři týdny představí v Edenu.

Nice v Bělehradě výborně začalo a už ve druhé minutě vstřelil gól Bryan. Partizan si už v závěru poločasu vytvořil slibné šance a v 60. minutě srovnal Diabate. Francouzské mužstvo se 6. října v Uherském Hradišti utká se Slováckem.

West Ham vyhrál v Silkeborgu 3:2 a skupinu B vede s šesti body. Obránce Vladimír Coufal nastoupil v základní sestavě hostů, další český reprezentant záložník Tomáš Souček odehrál závěrečnou půlhodinu.

Dánský tým otevřel skóre už v páté minutě zásluhou Kuska, ale ještě do pauzy "Kladiváři" otočili skóre po penaltě Lanziniho a brankách Scamaccy a Dawsona. V 75. minutě snížil Tengstedt, ale West Ham si těsný náskok pohlídal.

Fiorentina se střídajícím záložníkem Antonínem Barákem v Istanbulu podlehla Basaksehiru 0:3 a ve skupině A je poslední s jedním bodem. O skóre lepší je lotyšský RFS, který s dalším Čechem Petrem Marešem v základní sestavě v Rize podlehl Hearts 0:1.

Slovan Bratislava prohrál v Jerevanu s Pjunikem 0:2 a ve skupině H je poslední s jedním bodem. Záložník Jaromír Zmrhal byl střídán po prvním poločase, jeho český spoluhráč obránce Jurij Medveděv zůstal na lavičce hostů.

Evropská konferenční liga - 2. kolo
Skupina A:
RFS Riga - Hearts 0:2 (0:1)
Branky: 43. Shankland z pen., 90.+3 Forrest.
Basaksehir - Fiorentina 3:0 (0:0)
Branky: 57. a 71. Gürler, 90. Traoré. ČK: 76. Ikone (Fiorentina).
1.Basaksehir22007:06
2.Hearts21012:43
3.RFS Riga20111:31
4.Fiorentina20111:41
Skupina B:
Silkeborg - West Ham United 2:3 (1:3)
Branky: 5. Kusk, 75. Tengstedt - 13. Lanzini z pen., 25. Scamacca, 38. Dawson.
Lech Poznaň - Austria Vídeň 4:1 (1:1)
Branky: 76. a 90. Velde, 27. Ishak, 64. Skóraš - 27. Braunöder.
Beer Ševa - Villarreal 1:2 (0:1)
Branky: 63. Hatuel - 28. Morales z pen., 67. Álex Baena.
1.Villarreal22006:46
2.Lech Poznaň21017:53
3.Beer Ševa20111:21
4.Austria Vídeň20111:41
Skupina D:
Kolín nad Rýnem - Slovácko 4:2 (2:0)
Branky: 65. z pen. a 74. Ljubicic, 10. Adamyan, 42. Dietz - 49. Kalabiška, 52. Petržela.
Alkmaar - Vaduz 4:1 (1:1)
Branky: 19. Barasi, 81. Beukema, 90.+2 Sugawara, 90.+5 De Wit - 22. Goelzer. ČK: 81. Buchel (Vaduz).
Apollon Limassol - Dnipro 1:3 (0:3)
Branky: 58. Pittas - 26. a 45. Dovbyk, 11. Rubchynskyj.
1.Alkmaar22005:16
2.Dnipro21013:23
3.Apollon Limassol20111:31
4.Vaduz20111:41
Skupina F:
Gent - Shamrock Rovers 3:0 (2:0)
Branky: 18. a 65. Odjidja-Ofoe, 9. Cuypers.
Djurgaarden - Molde 3:2 (0:1)
Branky: 50. Doumbouya, 58. Banda, 90.+1 Asoro - 39. Fofana z pen., 77. Breivik. ČK: 57. Fofana.
1.Gent21103:04
2.Djurgaarden21103:24
3.Molde20112:31
4.Shamrock Rovers20110:31
Skupina G:
Slavia Praha - FC Ballkani 3:2 (3:2)
Branky: 26. vlastní Frasheri, 34. Olayinka, 41. Masopust - 23. Krasniqi, 29. Korenica.
Kluž - Sivasspor 0:1 (0:1)
Branka: 28. Gradel z pen.