Jihlava - Vsetín 2:1Vedoucí Vsetín utrpěl první ztrátu s Jihlavou, o neporazitelnost přišel i Přerov

Hokejisté Vsetína prohráli v 6. kole první ligy v repríze finále minulé sezony v Pelhřimově s Jihlavou 1:2 a zaznamenali první ztrátu. Přesto zůstali v čele tabulky o bod před Kolínem, který vyhrál doma nad pražskou Slavií 3:1 a předstihl Přerov. Zubr stejně jako Vsetín přišel o neporazitelnost, protože prohrál ve Frýdku-Místku 0:1 v prodloužení. Po sestupu z extraligy pokračuje trápení Zlína, který doma podlehl Prostějovu 1:2 v prodloužení.

Za Jihlavu v Pelhřimově, který je spolu s Jindřichovým Hradcem dočasným působištěm Dukly kvůli stavbě nové haly, nastoupil poprvé brankář Jakub Neužil na střídavý start z extraligového Liberce a pomohl k výhře 19 úspěšnými zákroky. Ruský gólman Maxim Žukov, jenž do Vsetína přišel po dvouletém působení právě v Dukle, zůstal jen na střídačce a poprvé v sezoně nastoupil David Sachr.

Poprvé inkasoval v 5. minutě, kdy jej překonal z levého kruhu Petr Beránek. Ve druhé třetině nejdříve vyrovnal po přihrávce Jiřího Říhy Fin Riku Sihvonen, ale v čase 37:25 rozhodl ve prospěch celku z Vysočiny při hře čtyř proti čtyřem střelou z pravého kruhu Patrik Miškář. Úřadující vítěz druhé nejvyšší soutěže, který v baráži o extraligu neuspěl proti Kladnu, po úvodních třech prohrách potřetí za sebou zvítězil.

Kolín si v pondělí připsal první prohru v sezoně v Přerově (2:4) a proti Slavii se vrátil na vítěznou vlnu. V 6. minutě dostal Kozly do vedení mistr světa z roku 2010 Petr Koukal. Po polovině první třetiny sice odpověděl bek Jakub Matyáš, ale v čase 51:40 vrátil domácím náskok Adam Dlouhý a minutu před koncem pojistil výsledek v přesilovce bek Ján Niko, který využil toho, že se Roman Málek vydal ke střídačce kvůli power play a po ztrátě puku Pražanů se nestihl včas vrátit do brankoviště.

Přerov, který má ještě jeden zápas k dobru, nenavázal na úvodní čtyři úspěchy. Neprosadil se ve Frýdku-Místku, který ukončil sérii tří porážek. Branku vstřelil v čase 62:22 Vlastimil Dostálek. Dvacetiletý gólman Patrik Švancara udržel ve třetí startu v první lize díky 33 zásahům poprvé čisté konto.

Zlín ani ve třetím domácím utkání po sestupu z extraligy po 42 letech nedokázal vyhrát a jediné dvě výhry v sezoně ze šesti duelů má z venkovních zápasů. Prostějovu zajistil teprve druhou výhru v ročníku Roman Vlach, který v 9. minutě otevřel skóre a přesně po čtyřech minutách nastavení i rozhodl. Za Berany se prosadil pouze Petr Mrázek, který 18 sekund před koncem první třetiny proměnil trestné střílení.

Šumperk na třetí pokus v sezoně poprvé vyhrál doma a zdolal Litoměřice 4:1. Draci vedli po přesilovkovém gólu Jiřího Průžka a trefě obránce Tomáše Drtila po první třetině 2:0. Ve 28. minutě snížil Přemysl Svoboda, ale v závěru utkání využil početní výhodu Šimon Jelínek a při power play do prázdné branky ještě skóroval Lukáš Žálčík. Stadion, který v minulé sezoně ovládl základní část, prohrál čtvrtý ze šesti duelů.

Třebíč ve třetím utkání venku poprvé uspěla a v Chrudimi zvítězila nad Pardubicemi B 3:2. Dvěma góly to zařídil Ladislav Bittner.

6. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Vsetín 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. P. Beránek, 38. Miškář - 26. Sihvonen. Rozhodčí: Zavřel, Jaroš - Polák, Roupec. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1350.
Šumperk - Litoměřice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 13. Průžek, 18. Drtil, 57. Š. Jelínek, 59. Žálčík - 27. P. Svoboda. Rozhodčí: Cabák, Grygera - Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 859.
Zlín - Prostějov 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. P. Mrázek z tr. střílení - 9. a 64. R. Vlach. Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Komínek, Maňák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2152.
Pardubice B - Třebíč 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 5. T. Zeman, 40. Matýs - 16. a 49. Bittner, 4. Krliš. Rozhodčí: Wagner, Šudoma - Kokrment, Thuma. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 317.
Frýdek-Místek - Přerov 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 63. Dostálek. Rozhodčí: Zubzanda, Micka - J. Dědek, Štěpánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 855.