Plzeň - Brno 3:4 PPKometa vyhrála podruhé v řadě, v prodloužení udolala lepšící se Plzeň

63. Koblížek 3 : 4

Hokejisté Komety Brno zvítězili v 7. kole extraligy na ledě Plzně 4:3 v prodloužení a připsali si druhou výhru za sebou. Domácí sice po první třetině drželi vedení, ale hosté skóre v prostřední části otočili. Na 3:3 sice dokázal ještě do druhé pauzy vyrovnat Kryštof Hrabík, po bezbrankové třetí třetině ovšem přisoudil dva body Kometě trefou v prodloužení Radek Koblížek. Indiáni sice bodovali potřetí v řadě, ale připsali si už pátou porážku v nové sezoně.

Brno slaví vítězství v prodloužení.

Začátek vyšel lépe hostům a vyloučení Blomstranda potrestal ve třetí minutě přesnou střelou z levého kruhu Holík. O pouhých 37 vteřin později ovšem z první vážnější akce domácích vyrovnal pokusem z otočky Mertl na 1:1.

Aktivnější Kometa přesto díky další početní výhodě pokračovala v náporu, gólman Svoboda si ale poradil s dorážkou nekrytého Fleka a z přečíslení dvou na jednoho ho po vybídnutí Šalého trefil Holland. Naopak během první přesilovky Indiánů necelé tři minuty před první pauzou dokonal obrat ranou bez přípravy pod horní tyčku Rekonen.

Radost hokejistů Brna.

V úvodu prostřední části se akce přelévaly na obě strany dlouho bez šancí. Až ve 29. minutě potrestal faul Schleisse vyrovnáním na 2:2 Vincour, když zužitkoval ideální Horkého nabídku před odkrytou branku.

Ve svižném tempu se na další vzruch čekalo až do 37. minuty, kdy po chytré Holíkově zadovce vrátil hostům vedení pohodlnou trefou Flek. Uběhlo však pouze 62 vteřin a po vyhraném buly dorazil střelu Baránka do sítě na 3:3 Hrabík.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí. Průnik Adamce i Mertlovu dorážku ovšem gólman Čiliak přestál a na druhé straně v dobré pozici Koblížek vypálil nad. Iniciativu následně znovu převzali Indiáni.

Pokus Schleisse z pravého kruhu ovšem Čiliak v 54. minutě vyrazil a pomohl svému týmu přečkat i vyloučení Formana. V nastaveném čase rozhodl o bonusovém bodu pro Kometu Koblížek, který se prosadil po krásné individuální akci.

7. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Mertl (Zámorský), 18. Rekonen (Schleiss, Zámorský), 38. Hrabík (Baránek, Suchý) - 3. Holík (Vincour, Zaťovič), 29. Vincour (Horký, A. Zbořil), 37. Flek (Holík, Horký), 63. Koblížek (T. Sallinen). Rozhodčí: Hejduk, Vrba - Brejcha, Malý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 4528.
Plzeň: Miroslav Svoboda - Zámorský, Kaňák, Baránek, Kvasnička, Vitaloš, Budík - Rekonen, Kodýtek, Schleiss - Blomstrand, Suchý, Hrabík - Adamec, Mertl, Meyer - Z. Sedlák, Malát, M. Lang. Trenér: Kořínek.
Brno: Čiliak - L. Forman, Ščotka, Holland, Kučeřík, Hrbas, Gulaši - Horký, Holík, Flek - Koblížek, Sallinen, Zaťovič - Kollár, A. Zbořil, Šalé - Vincour, Malý, Dufek. Trenér: Pešout.