Nice - Troyes 3:2Fotbalisté Nice se na odvetu se Slováckem naladili vítězstvím

Fotbalisté Nice před čtvrteční odvetou v Evropské konferenční lize proti Slovácku porazili v 10. kole francouzské ligy doma Troyes 3:2 a zvítězili po dvou ligových prohrách za sebou. Trenér Favre udělal oproti čtvrtečními zápasu na Slovácku v sestavě čtyři změny.

Fotbalisté Nice Nicolas Pepe, Khephren Thuram a Mario Lemina oslavují gól

Domácí šli do vedení už ve druhé minutě, když se po rohu hlavou prosadil Viti. V 37. minutě zvýšil z penalty Delort a krátce po pauze přidal třetí a nakonec vítěznou trefu Pepe, který tak rozhodl po utkání se Slováckem druhý zápas za sebou.

Dosud klidné klání z pohledu Nice zdramatizovali hosté dvěma brankami v poslední desetiminutovce, ale na vyrovnání už se fotbalisté Troyes nezmohli.

Sestava Nice: Schmeichel - Viti, Dante, Todibo - Bryan (70. Bard), Thuram, Lemina (62. Rosario), Atal (42. Lotomba) - Diop, Delort (70. Laborde), Pepe (63. Barkley).

Nice v prvním utkání zvítězilo nad Slováckem 1:0.

Překvapením soutěže je Lorient, který okupuje druhé místo tabulky, bod za prvním PSG. O výhře 2:1 v Brestu rozhodl dvěma trefami nigerijský útočník Moffi, který společně s Neymarem a Mbappém s osmi góly vede tabulku střelců.

Lorient po neúspěšné minulé sezoně převzal trenér rezervního týmu Regis Le Bris. V úvodních deseti zápasech získal 25 bodů, což je nejúspěšnější start francouzského kouče v Ligue 1 za posledních 20 let.

V dalším zápase porazilo Monako 2:0 Montpellier. I pro knížecí celek to byl pátý vítězný zápas v řadě a po nepovedeném vstupu do sezony (dvě prohry a dvě remízy) se usadil v první pětici.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:
Montpellier - Monako 0:2 (45.+1 Embolo, 80. Boadu)
Angers - Štrasburk 2:3 (11. Hunou, 87. Blažič - 7. Gameiro, 33. vlastní Blažič, 58. Diallo)
Brest - Lorient 1:2 (17. Del Castillo - 24. a 53. Moffi)
Clermont - Auxerre 2:1 (56. Chauí, 59. Kyei - 90.+2 Jubal)
Nice - Troyes 3:2 (2. Viti, 35. Delort z pen., 50. Pepe - 83. Chavalerin, 90. Conte)
Rennes - Nantes 3:0 (26. Gouiri, 80. Terrier, 84. Doué)
Lille - Lens 1:0 (44. David).