Šumperk - Poruba 2:5Poruba vede první ligu! Zlín schytal debakl s Frýdkem-Místkem, Slavia je poslední

Hokejisté Poruby vyhráli ve 12. kole první ligy na ledě předposledního Šumperku 5:2 a posunuli se do čela tabulky o skóre před Třebíč. Ta vyhrála v Litoměřicích 4:3 až po samostatných nájezdech. Zlín, který sestoupil z extraligy, po sérii čtyř výher neuspěl a podlehl doma Frýdku-Místku 0:4. Poslední zůstává pražská Slavia, která po odvolání trenéra Jiřího Vebra nezabrala a prohrála ve Vsetíně 0:4.

Poruba počtvrté za sebou naplno bodovala a vyhrála sedmý z uplynulých osmi duelů. V čase 3:05 otevřeli Ostravané skóre díky Jakubu Šlahařovi, po 88 sekundách zvýšil Tomáš Šoustal a ve 12. minutě upravil na 3:0 Aaron Berisha, který po 138 sekundách druhé části skóroval v přesilové hře znova. V úvodu závěrečného dějství přidal další branku domácích Vojtěch Střondala, domácí zmírnili prohru díky Davidu Bartošovi a Patriku Čermákovi.

Třebíč venku potřetí za sebou a celkově pošesté ze sedmi duelů vyšla naprázdno. V Litoměřicích padlo pět branek ve druhé třetině. Jako první se po jejím začátku zapsal mezi střelce domácí Josef Slavíček, odpověděl Martin Dočekal a vzápětí opět vedli domácí díky Tomáš Gumanovi. Potom v přesilovce opět skóroval Dočekal a v čase 31:43 za Stadion Matěj Zabloudil. Ve 46. minutě vynutil prodloužení Ladislav Bittner a v rozstřelu rozhodl v šesté sérii Lukáš Forman.

Šestá zlínská porážka, Slavia poslední

Zlín ve dvanáctém duelu v sezoně pošesté prohrál. Doma to pro Berany byl čtvrtá porážka ze šesti utkání. V 16. minutě Frýdek-Místek proměnil přesilovou hru díky Michalu Hoťkovi a před polovinou utkání zvýšil Vojtech Zeleňák. V závěru ještě skórovali Jonáš Jobánek a Michal Ramik. Brankář Vojtěch Mokry poprvé v sezoně udržel čisté konto.

Vsetín po sérii pěti porážek nedovolil Slavii odpoutat se ode dna. Tým Pražanů společně s dosavadními Veberovými spolupracovníky Pavlem Kolaříkem a Romanem Málkem vedl jako dočasný trenér sportovní manažer Jaroslav Bednář. V 9. minutě Slavia prohrávala po gólu Pavla Klhůfka a ve třetí třetině skórovali Pavel Jenyš, v přesilovce Peter Lichanec a Luboš Rob. Ruský gólman Maxim Žukov vychytal druhou nulu v ročníku.

Jihlava srazila Pardubice

Obhájce triumfu v první lize Jihlava zdolala v Jindřichově Hradci Pardubice B 3:2 a po sérii tří porážek potřetí v řadě vyhrála. Duklu dostal v čase 4:33 do vedení Patrik Miškář, v polovině úvodní části vyrovnal obránce Jan Zdráhal, ale ve 32. minutě vrátil Jihlavě vedení Petr Beránek. Ve třetí třetině získal Dukle dvoubrankový náskok Jiří Fronk a v 54. minutě zkorigoval výsledek v početní výhodě bek Martin Bučko.

Přerov vyhrál v derby na ledě Prostějova 3:2 v prodloužení. Vedl díky gólu Antonína Pechance, ale brankami ve 20. a 23. minutě otočil stav David Ostřížek. V polovině třetí třetiny poslal zápas do nastavení Jakub Kubeš a po 87 sekundách prodloužení otočil výsledek Matouš Kratochvil.

Duel Sokolova s Kolínem byl z důvodu nemocí a zranění v týmu hostů odložen.

12. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Pardubice B 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Miškář, 32. P. Beránek, 48. Fronk - 11. J. Zdráhal, 54. Bučko. Rozhodčí: Hucl, Skopal - Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 630.
Vsetín - Slavia Praha 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 9. Klhůfek, 41. Jenyš, 54. Lichanec, 57. Rob. Rozhodčí: Šudoma, Pilný - O. Veselý, Bezděk. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 2279.
Šumperk - Poruba 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Branky: 42. D. Bartoš, 52. P. Čermák - 12. a 23. Berisha, 4. Šlahař, 5. T. Šoustal, 41. Střondala. Rozhodčí: Kostourek, Koziol - Roischel, Pěkný. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1.Diváci: 910.
Litoměřice - Třebíč 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Slavíček, 24. Guman, 32. M. Zabloudil - 23. a 27. Dočekal, 46. Bittner, rozhodující sam. nájezd L. Forman. Rozhodčí: Čáp, Jaroš - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 3:4, navíc Cikhart (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1110.
Zlín - Frýdek-Místek 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 16. Hotěk, 29. Zeleňák, 56. Jobánek, 57. Ramik. Rozhodčí: Ondráček, Rapák - Maštalíř, J. Dědek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 2454.
Prostějov - Přerov 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 20. a 23. Ostřížek - 15. Pechanec, 50. Kubeš, 62. M. Kratochvil. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík - Kučera, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3112.