Lorient - PSG 1:2Fotbalisté PSG i bez zraněného Messiho zvítězili

Fotbalisté Paris Saint-Germain vyhráli i bez zraněného Lionela Messiho ve 14. kole francouzské ligy na hřišti Lorientu 2:1. Úřadující mistři jsou na prvním místě tabulky s pětibodovým náskokem před druhým Lens. Marseille po čtyřech ligových zápasech bez výhry porazilo Lyon nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Neymar střílí první gól Paris St. Germain v ligovém utkání s Lorientem.

Pařížané šli do vedení v 9. minutě po velké chybě brankáře Lorientu Mvogoa, jehož výkop trefil pouze Neymara, který si ještě vyměnil míč s Ekitikem a po kličce zakončil do prázdné brány. Během této akce se navíc domácí gólman zranil a musel být vystřídán.

Čtvrtému týmu francouzské ligy se podařilo vyrovnat v úvodu druhého dějství, kdy Moffi převzal průnikovou přihrávku ve vápně a prudkou střelou na přední tyč překonal Donnarummu. O čtyři minuty později mohl Lorient zápas obrátit, Moffi ale trefil pouze břevno. Tři body získal nakonec favorit: Neymar z rohového kopu nacentroval do vápna míč, na který si naskočil Pereira a hlavou v 81. minutě rozhodl.

Marseille mohlo jít do vedení ve 13. minutě, skvělou defenzivní práci ale odvedl obránce Lyonu Lepenant, jenž dvakrát v krátkém sledu překazil gólovou šanci. Jediný gól zápasu vstřelil na konci první půle hlavičkou Gigot, jenž si naskočil na centr z rohového kopu. V 88. minutě mohl pojistit výhru domácích Guendouzi, ze samostatného úniku však nedokázal překonat Lopese. Marseille se posunulo na čtvrté místo, Lyon je osmý.