Neapol - Empoli 2:0Fotbalisté Neapole vyhráli v italské lize 10. zápas po sobě

Fotbalisté Neapole zdolali doma Empoli 2:0 a v italské lize vyhráli podesáté za sebou. Svěřenci trenéra Luciana Spalletiho vedou tabulku o osm bodů před AC Milán. Obhájce titulu ve večerním duelu na hřišti nováčka Cremony překvapivě jen remizoval 0:0.

Andre-Frank Zambo Anguissa z Neapole v akci.

Vítězství Neapole zařídil z penalty v 69. minutě Lozano. O chvíli později byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující stoper Luperto, který je v Empoli na hostování právě z Neapole. Pojistku přidal v 88. minutě Zieliňski. Celek zpod Vesuvu drží jako jediný v ligové sezoně neporazitelnost.

AC Milán si proti Cremoně vytvořil několik šancí, žádnou z nich ale nevyužil. Branka Origiho z 56. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Miláňané nevyhráli podruhé z posledních tří kol. Cremona jako jediná nadále čeká na první vítězství v sezoně. Po třetí remíze za sebou zůstala na první sestupové pozici.

Trenér Neapole Luciano Spalletti.

Spezia remizovala s Udine 1:1. Hosté nezvítězili už šest kol, Spezia dokonce sedm.