Příbram - Chrudim 1:1Vedoucí Příbram zakončila podzimní část sezony remízou

Fotbalisté Příbrami v 16. kole druhé ligy remizovali doma 1:1 s Chrudimí a podzimní část sezony zakončí na špici tabulky. Středočechy může bodově dostihnout pouze Líšeň v případě nedělní výhry ve Varnsdorfu.

Příbram naposledy prohrála v lize před 13 zápasy právě s Chrudimí, porážku ze začátku srpna jí ale dnes neoplatila. Po trefách Harušťáka a domácího Sakaly z první půle k tomu měl přitom ideální příležitost po změně stran nejlepší střelec soutěže Wágner, z pokutového kopu ale brankáře Flodera nepřekonal. Chrudim si bodem zajistila přezimování v horní polovině tabulky.

Po dvou porážkách 0:3 se první výhry pod koučem Smetanou dočkala Jihlava, která zvítězila 2:1 na hřišti Olomouce B. Domácí poslal do vedení z penalty Zlatohlávek, ve druhé půli ale skóre otočili Tureček se Selnarem. Zlatohlávek mohl srovnat z dalšího pokutového kopu v 82. minutě, tentokrát ale trefil tyč.

Olomoucká rezerva nevyhrála popáté za sebou a v neúplné tabulce je devátá, Jihlavě patří sedmá příčka.

16. kolo druhé fotbalové ligy:
Příbram - Chrudim 1:1 (1:1)
Branky: 34. Sakala - 15. Harušťák. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Ratajová. ŽK: Švestka, Musil - Floder, Míka. Diváci: 567.
Sigma Olomouc B - Jihlava 1:2 (1:0)
Branky: 43. Zlatohlávek z pen. - 53. Tureček, 67. Selnar. Rozhodčí: Ulrich - Matoušek, Bureš. ŽK: Langer, Tureček - Vedral, Soukup, Piško, Peřina, Křišťál, Vepřek. Diváci: 200.