Hr. Králové - Färjestad 4:2 PPMountfield slaví! Je ve čtvrtfinále Ligy mistrů

Hokejisté Hradce Králové si zahrají čtvrtfinále Ligy mistrů! V odvetném osmifinále udolali Färjestad 4:2 v prodloužení, rozhodující gól vstřelil v 68. minutě slovenský útočník Lukáš Cingeľ. První osmifinále ve Švédsku vyhrál před týdnem Färjestad 4:3, odveta po základní hrací době skončila vítězstvím Východočechů 3:2, ve druhé třetině přitom domácí vedli 3:0. Hradec Králové tak drží naději na zopakování finálové účasti z ročníku 2019/20.

Joakim Nygard z Färjestadu před brankářem Henrim Kiviahem z Hradce Králové.

Domácí se v odvetě museli vyrovnat s rozšířenou marodka, na niž přibyli oproti prvnímu duelu útočníci Smoleňák, Zachar a Pavlík. Úvod sice herně patřil Färjestadu, ten však v obrovském tlaku dvakrát trefil tyč a český účastník už do osmé minuty otočil skóre dvojzápasu: Z úniku se trefil provizorní kapitán Kevin Klíma, z přesilové hry Cingeľ.

Navzdory herní aktivitě trápila úřadujícího mistra švédské soutěže velmi nepřesná koncovka. V polovině utkání navíc zaváhal obránce Tornberg a z protiútoku zvýšil na 3:0 Pilař, jenž vstřelil svůj první soutěžní gól v sezoně.

Hosté však osmifinále zdramatizovali, když brankáře Kiviaha poprvé překonal před koncem druhé části Lawner. Mountfield potom znovu přidal snahu, nejtěsnější náskok se však nepodařilo navýšit ani osamocenému Lvovi a místo toho v 54. minutě vyrovnal celkový účet z přesilové hry Lindqvist.

Vítěze tak určilo až prodloužení, ve kterém se po řadě příležitostí na obou stranách prosadil Cingeľ. Mountfield se ve čtvrtfinále utká s lepším z dvojice Zug - Mnichov. První zápas vyhrál švýcarský celek i s útočníkem Janem Kovářem v sestavě 5:1. Odveta v bavorské metropoli se uskuteční ve středu.

Odveta osmifinále play off hokejové Ligy mistrů:
Mountfield Hradec Králové - Färjestad BK 4:2 (2:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Kevin Klíma (Piegl), 8. Cingel (Lev, Okuliar), 29. Pilař (Kevin Klíma, Jank), 68. Cingel (Jergl, Blain) - 37. Lawner (Lindqvist), 54. Lindqvist (Nilsson). Rozhodčí: Smetana (Rak.), Žák (SR) - Špůr, Hynek (oba ČR). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 3111. Výsledek prvního zápasu: 3:4, postupuje Hradec Králové.
Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Čáp, Piegl - Doležal, Lev, Okuliar - Jergl, Lalancette, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Cingel, Pilař - Morong, Štohanzl, Moravec. Trenér: T. Martinec.
Färjestad: Tomkins - Pokka, Lindroth, Nyström, Göransson, Tornberg, Bergqvist, Berglund - Aslund, Elie, Nygard - Lindqvist, L. Johansson, M. Nilsson - Viksten, Lundh, Lawner - Forsell, Andersen, Jakobsson. Trenér: Mitell.
Další osmifinále play off hokejové Ligy mistrů - odvety:
Tappara Tampere - Davos 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)
Branky: 45. Kemiläinen, 45. Luoto - 39. a 49. Corvi (na první M. Stránský). První zápas: 1:0, postoupila Tappara.
Lulea - Wolfsburg 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 48. Komarek, 60. Engsund - 31. Morley. První zápas: 3:2, postoupila Lulea.
Rögle - Salcburk 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 3. a 44. Larsson, 21. Tambellini, 25. Tärnström, 29. Kasper - 39. Raffl. První zápas: 1:3, postoupilo Rögle.
Straubing - Frölunda 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 16. Manning, 29. Brandt - 14. Lasch, 38. Carlsson, 57. Dichow. První zápas: 0:4, postoupila Frölunda.
Curych - Skelleftea AIK 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 31. Baltisberger - 24. Sandberg, 26. Wingerli, 38. P. Lindholm, 59. Hugg. První zápas: 4:5, postoupila Skelleftea.
Fribourg-Gottéron - Jukurit Mikkeli 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 28. Marchon - 24. Puistola, 62. Immonen. První zápas: 1:1, postoupil Jukurit.