Poruba - Frýdek-Místek 3:4 PPV první hokejové lize prohrála první Poruba i druhá Třebíč

Hokejisté Poruby prohráli ve 24. kole první ligy doma s Frýdkem-Místkem 3:4 v prodloužení, přesto zvýšili náskok před druhou Třebíčí na dva body. Horácká Slavia podlehla domácímu Vsetínu 1:2. Na třetí místo se posunul Přerov, který vyhrál v Pelhřimově nad trápící se Jihlavou 2:1. Zlín prohrál doma s posledními Pardubicemi B 2:3 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Poruby. Ilustrační foto.

Poruba doma po osmi výhrách za sebou neuspěla teprve podruhé v sezoně. Do utkání vykročila dobře a na přelomu 7. a 8. minuty během 37 sekund získala dvoubrankový náskok. Skóre otevřel desátou trefou v sezoně Kanaďan Aaron Berisha a vzápětí zvýšil Vojtěch Střondala.

Frýdek-Místek v 25. minutě během 39 sekund vyrovnal díky brankám Adama Zemana a Michala Hoťka. Ostravanům vrátil vedení 91 sekund před koncem druhé třetiny v přesilové hře Jakub Šlahař. V 54. minutě v početní výhodě vynutil nastavení Alan Lyszczarczyk a po 17 sekundách nastavení se postaral o pátou výhru Frýdku-Místku venku za sebou Vlastimil Dostálek.

Třebíč nenavázala na šňůru tří výher a prohrála teprve podruhé z uplynulých osmi utkání. Na ledě Vsetína měla už v 5. minutě dvoubrankové manko po gólech Adama Hořanského a Jana Štefky. V čase 48:21 dal hostům naději Martin Dočekal, ale Valaši po dvou domácích duelech bez bodu za sebou už další ztrátu nedopustili.

Vítěz minulého ročníku první ligy Jihlava potvrdila, že se jí v azylu v Pelhřimově nedaří, a prohrála tam už posedmé za sebou. Celkově tam vyhrála z devíti utkání jen jednou. Lepší bilanci má v Jindřichově Hradci, kde sehrála čtyři zápasy a tři vyhrála. Pro Duklu to byla třetí prohra bez bodového zisku za sebou a klesla na 9. místo.

Přerov si připsal třetí vítězství z posledních čtyř zápasů. V čase 4:44 se dostal do vedení díky Filipu Dvořákovi. Ve 28. minutě sice vyrovnal Otakar Šik, ale po 23 sekundách třetí třetiny rozhodl v přesilové hře Jan Svoboda. Zubři předstihli Litoměřice, které měly duel v Sokolově odložený kvůli velkém marodce v týmu domácího Baníku.

Zlín si po sestupu z extraligy připsal ve 12. domácím utkání v prvoligové sezoně šestou porážku. Berani po 110 sekundách prohrávali po přesilovkově trefě Michala Pochobradského, ale v 15. minutě smazal ztrátu Dominik Luža a 17 sekund před koncem druhé třetiny využil početní výhodu Jan Bartko. V čase 57:38 v přesilovce vyrovnal Tomáš Kaut a první výhru po pěti prohrách za sebou zajistil pro záložní tým Dynama v nájezdech Martin Belluš.

Třetí výhru za sebou oslavil Šumperk, který doma zdolal Kolín 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodl o tom v osmé sérii Petr Kadeřávek. Za hostující Kozly dvakrát skóroval v přesilovkách Kryštof Ouřada, který vynutil prodloužení šest sekund před koncem.

Předposlední pražská Slavia posílená o lotyšského útočníka Edgarse Kuldu z dánského Esbjergu vyhrála v Prostějově 4:3 po nájezdech a zabrala po čtyřech prohrách za sebou. Pražané ve druhé třetině otočili stav na 3:1, ale pak dvakrát inkasovali v oslabení tří proti pěti. V rozstřelu se prosadili jen hostující Lukáš Žejdl a Vladimír Růžička.

24. kolo první hokejové ligy:
Poruba - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. Berisha, 8. Střondala, 39. Šlahař - 25. A. Zeman, 25. Hotěk, 54. Lyszczarczyk, 61. Dostálek. Rozhodčí: Wagner, Rapák - Kleprlík, Juránek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1684.
Jihlava - Přerov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 28. Šik - 5. F. Dvořák, 41. Jan Svoboda. Rozhodčí: Koziol, Grygera - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 2:2, navíc M. Novotný (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 452.
Vsetín - Třebíč 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Hořanský, 5. Štefka - 49. Dočekal. Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík - Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2090.
Prostějov - Slavia Praha 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Martin Novák, 33. T. Jáchym, 40. Kubeš - 22. Mrňa, 24. J. Brož, 32. M. Simon, rozhodující sam. nájezd Žejdl. Rozhodčí: Šudoma, Jechoutek - Bezděk, Zídek. Vyloučení: 2:6, navíc Malák (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 1122.
Šumperk - Kolín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 53. Žálčík, 57. Průžek, rozhodující sam. nájezd Kadeřávek - 34. a 60. Ouřada. Rozhodčí: Zavřel, R. Svoboda - Kotlík, Horažďovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 980.
Zlín - Pardubice B 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Luža, 40. Bartko - 3. Pochobradský, 58. T. Kaut, rozhodující sam. nájezd Belluš. Rozhodčí: Skopal, Micka - Polák, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 1942.