New Jersey - Nashville 3:4Nečas pomohl Carolině k vítězství, Vaněček prohře New Jersey nezabránil

Hokejista Martin Nečas potvrdil svou pozici druhého nejproduktivnějšího Čecha v NHL. Rodák z Nového Města na Moravě jednou asistencí pomohl Carolině k výhře 6:4 na ledě St. Louis. Gólman Vítek Vaněček tentokráte New Jersey k výhře nedotáhl. Devils podlehli Nashvillu 3:4 v prodloužení a ztratili teprve druhý z posledních osmnácti zápasů.

Centr Nashvillu Predators Mikael Granlund skóruje v utkání proti New Jersey Devils, vlevo gólam Vítek Vaněček.

Carolina na ledě St. Louis prohrávala již 0:2, stačila ale pouhá minuta a hokejisté Hurricanes průběh utkání otočili. V polovině 26. minuty v přesilovce snížil Brent Burns na 1:2. O 20 sekund později vyrovnal Jordan Martinook a v čase 26:28 poslal Carolinu do vedení Seth Jarvis.

Jarvisovu branku připravil Nečas, jenž se ve středním pásmu vyhnul dvěma bránícím hráčům, zavezl puk do útočné třetiny a našel dvacetiletého Kanaďana ve výhodné střelecké pozici na pravém kruhu.

Blues zásluhou Toreyho Kruga vyrovnali, ve třetí části ale přidal dvě branky Martinook a svým druhým hattrickem v kariéře dovedl Hurricanes k výhře 6:4. "Dávat góly není hlavní náplní mé práce. O to jsem radši, že mi to tam dneska napadalo," řekl křídelník třetí útočné formace Hurricanes.

Třemi brankami na sebe upozornil také Jason Robertson, jenž dotáhl Dallas k výhře 5:0 nad Anaheimem. Americký křídelník prodloužil svou bodovou sérii na 17 zápasů a s 22 góly zvýšil svůj náskok v čele tabulky střelců. "Daří se mi dostávat do dobrých střeleckých pozic. Poté už jen stačí netrefit prvního protihráče," řekl Robertson.

"Je naší hlavní hvězdou, ale na tréninku jde příkladem. Hodně času tráví s námi brankáři, chce neustále střílet a dělat s námi nejrůznější cvičení. Očividně mu to prospívá," řekl brankář Jake Oettinger, který vychytal druhé čisté konto v sezoně.

Vaněček, jenž byl v NHL vyhlášen druhou hvězdou měsíce listopadu, proti Nashvillu inkasoval čtyři branky z 24 střel a pohledem statistik odchytal nejhorší zápas od zahajovacího utkání proti Detroitu. Devils se i přes prohru 3:4 v prodloužení osamostatnili v čele ligy, druhý Boston ztrácí jeden bod.

Náskok New Jersey mohl být ještě vyšší, svěřenci Lindyho Ruffa ale neustáli závěrečný tlak Predators a v čase 59:51 inkasovali z hole dorážejícího Mikaela Granlunda vyrovnávací gól na 3:3. O výhře Nashvillu v prodloužení rozhodl svým druhým gólem v zápase Ryan Johansen. Kanadský útočník využil Vaněčkovy nejisté rozehrávky a zajistil Predators druhou výhru za sebou.

Výhry se nedočkal ani Karel Vejmelka. Arizona i přes jeho 27 zásahů podlehla Los Angeles 3:5 a na vítězství čeká již tři zápasy. Coyotes ještě ve 28 minutě vedli 3:1, domácí Kings ale ve druhé polovině zápasu dominovali a čtyřmi góly v řadě rozhodli o své výhře. Dvě trefy Kings obstaral slovinský veterán Anže Kopitar.

Jen na střídačce Colorada zůstal Pavel Francouz. Jeho kolega v brance Alexandar Georgijev sice na ledě Buffala inkasoval čtyři góly, ale obhájci Stanley Cupu si hlavně díky fenomenálnímu výkonu Nathana MacKinnona odvezli dva body za výhru 6:4. Hvězdný útočník táhl Avalanche pěti body (2+3) a posunul se do elitní pětky ligové produktivity.

Jubilejní 1000. bod v NHL zaznamenal kapitán Tampy Bay Steven Stamkos. "Je úžasné sdílet radost s ostatními. Je to individuální statistika, ale je tolik lidí, kteří mi pomohli dostat se až sem. Od hráčů, co mi dávali rady v začátcích, až po současné spoluhráče a trenérský tým. Každý na tom má svou zásluhu," řekl Stamkos.

Kanadský útočník se ve 28. minutě podílel na vítězném gólu Nicka Paula a jako devátý z aktivních hráčů překonal magickou metu. "Vyvolává to ve mne tolik úžasných vzpomínek. Ohlížím se zpět a vidím své úplné začátky. Zatím si úplně neuvědomuji, čeho jsem dosáhl, ale jsem moc rád, že se mi to povedlo a že jsem to mohl oslavit přímo s klukama na ledě," líčil Stamkos.

NHL:
Buffalo - Colorado 4:6 (2:1, 1:4, 1:1)
Branky: 11. Peterka, 20. T. Thompson, 35. Cozens, 41. Tuch - 9. a 38. Compher, 29. a 32. MacKinnon, 30. Lehkonen, 60. Rantanen. Střely na branku: 28:34. Diváci: 12.805.Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Compher (oba Colorado), 3. Thompson (Buffalo)
New Jersey - Nashville 3:4 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 22. Bahl, 23. Bratt, 25. Holtz - 1. a 61. R. Johansen, 20. Sissons, 60. Granlund. Střely na branku: 28:24. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Diváci: 14.071. Hvězdy zápasu: 1. Johansen (Nashville), 2. Haula, 3. Bahl (oba New Jersey).
Philadelphia - Tampa Bay 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 52. Konecny - 17. a 28. Paul, 40. Colton, 50. Cole. Střely na branku: 22:27. Diváci: 17.867. Hvězdy zápasu: 1. Paul, 2. Perry, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).
Pittsburgh - Vegas 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Branky: 23. McGinn, 34. Rakell, 48. Guentzel, 50. Kapanen - 4. Eichel, 18. Reily Smith, 42. Theodore. Střely na branku: 47:37. Diváci: 15.895. Hvězdy zápasu: 1. Kapanen, 2. Guentzel, 3. McGinn (všichni Pittsburg).
St. Louis - Carolina 4:6 (1:0, 2:3, 1:3)
Branky: 12. Bučněvič, 23. Acciari, 36. Krug, 60. O'Reilly - 26., 56. a 60. Martinook, 26. Burns, 27. Jarvis (Nečas), 59. J. Staal. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18.096. Hvězdy : 1. Martinook (Carolina), 2. Bučněvič (St. Louis), 3. Burns (Carolina).
Dallas - Anaheim 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 5., 28. a 42. J. Robertson, 32. Kiviranta, 52. W. Johnston. Střely na branku: 41:31. Diváci: 18.012. Hvězdy zápasu: 1. J. Robertson, 2. Heiskanen, 3. Oettinger (všichni Dallas).
Calgary - Montreal 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 40. E. Lindholm - 1. Slafkovský, 47. Caufield. Střely na branku: 46:19. Diváci: 18.106. Hvězdy zápasu: 1. J. Allen, 2. Monahan (oba Montreal), 3. E. Lindholm (Calgary).
Minnesota - Edmonton 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky: 22. Eriksson Ek, 31. Kaprizov, 34. F. Gaudreau, 44. Steel, 52. Zuccarello - 12. Draisaitl, 25. McDavid, 60. Kostin. Střely na branku: 30:21. Diváci: 17.651. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Eriksson Ek, 3. Steel (všichni Minnesota).
Vancouver - Florida 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Joshua - 32. a 52. Bennett, 19. M. Tkachuk, 19. Forsling, 20. Lomberg. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.052. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk , 2. Bennett 3. Knight (všichni Florida).
Seattle - Washington 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 34. Schwartz, 58. Gourde, 61. Beniers - 8. Fehérváry, 15. Sheary. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17:151. Hvězdy zápasu: 1. Beniers, 2. Grubauer, 3. Gourde (všichni Seattle).
Los Angeles - Arizona 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky: 14. a 49. Kopitar, 30. Moore, 39. Grundström, 59. Fiala - 13. Fischer, 25. Stecher, 28. Bjugstad. Střely na branku: 32:21. Karel Vejmelka za Arizonu odchytal 59 minut a 31 vteřin, inkasoval 4 branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Diváci: 13.764. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Guenther (Arizona).