Zlín - Kolín 4:3Hokejisté Zlína po třech prohrách zabrali, Litoměřice jsou v první lize druhé

Hokejisté Zlína zdolali v předehrávce 27. kola první ligy doma jedenáctý Kolín 4:3 v prodloužení a radovali se poprvé po sérii tří porážek. Berani, kteří letos po 42 letech sestoupili z extraligy, si upevnili deváté místo v tabulce. Na druhou pozici o dva body před Vsetín se posunuly Litoměřice, které doma zdolaly Přerov 2:1.

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Ilustrační foto.

Zlín prohrával od 3. minuty, kdy při hře čtyř proti čtyřem skóroval Jan Půček. Berani odpověděli po 39 sekundách druhé třetiny díky Michalu Gagovi, ve 23. minutě otočil skóre obránce Daniel Bukač a v polovině utkání zvýšil kapitán Pavel Kubiš.

V 35. minutě ale snížil v přesilové hře Lukáš Pajer a po 69 sekundách třetí třetiny vynutil prodloužení Fin Markus Korkiakoski. V čase 64:35 rozhodl ve prospěch domácích Antonín Honejsek.

Litoměřice se ujaly vedení v polovině utkání díky brance Josefa Koláčka a ve 34. minutě zvýšil náskok v přesilové hře Lukáš Válek. Za hosty zkorigoval výsledek 89 sekund před koncem Daniel Ministr. Stadion vybojoval třetí výhru za sebou a Zubři naopak potřetí v řadě prohráli.

Předehrávky 27. kola první hokejové Chance ligy:
Zlín - Kolín 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Gago, 23. Bukač, 30. Kubiš, 65. Honejsek - 3. J. Půček, 35. Pajer, 42. Korkiakoski. Rozhodčí: Petružálek, Rapák - Zídek, Komínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 1376.
Litoměřice - Přerov 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 31. Koláček, 34. Válek - 59. Ministr. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Belko, Baxa. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 930.