Colorado - Boston 0:4Češi nasměrovali Boston k vítězství v Coloradu. Hvězda Buffala pěti góly zničila Columbus

Boston dál v NHL šlape jako hodinky. Český hokejový útočník David Pastrňák se gólem po přihrávce Davida Krejčího podílel na vítězství Bruins 4:0 na ledě Colorada. Mimořádný večer prožil Tage Thompson, který se zasloužil pěti brankami a přihrávkou o vítězství Buffala 9:4 v Columbusu. Calgary porazilo Minnesotu 5:3 i díky 25 zákrokům Daniela Vladaře. Filip Chytil přispěl gólem k výhře New Yorku Rangers 5:1 v Las Vegas. Tomáš Hertl asistoval u dvou branek San Jose, které podlehlo doma Vancouveru 5:6 v prodloužení.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání NHL Colorado - BostonVideo: sntv

Pastrňák se prosadil ve 24. minutě střelou bez přípravy z pravého kruhu, kam mu od zadního mantinelu přihrál Krejčí. Havířovský rodák potvrdil formu, v posledních osmi zápasech dal devět gólů. Ve zbytku zápasu zvýšili vedení dvěma trefami Taylor Hall a jednou Trent Frederic. Brankář Linus Ullmark potřeboval 23 zásahů k druhé nule v sezoně. Na druhé straně zůstal Pavel Francouz v roli náhradníka.

Na začátku druhé třetiny za bezgólového stavu vyzval Tomáš Nosek na bitku Drydena Hunta, který blízko červené čáry u střídaček srazil tvrdým zákrokem Pastrňáka k ledu. Český útočník souboj prohrál, ale Pastrňák o dvě a půl minuty později otevřel skóre. "Je vždy skvělé, když se někdo takhle zastane jednoho z našich nejlepších hráčů. Tým to může nakopnout," uvedl útočník Bostonu Charlie Coyle.

Thompson měl na kontě čtyři góly už v čase 16:40, rychleji se to povedlo v historii NHL pouze Joeu Malonemu (8:45) v roce 1921. Útočník Buffala se stal čtvrtým hráčem, který v soutěži skóroval čtyřikrát v úvodní třetině, čímž vyrovnal rekord NHL.

"Byl to ten večer, kdy mi všechno vycházelo a spoluhráči mi skvěle přihrávali. Byla to zábava," řekl Thompson, který se vyhoupl v pořadí střelců na třetí místo. "Makáte roky, abyste se dostali až sem, a cítím, že se mi to úsilí vyplácí. Jsem nadšený, co se povedlo, ale pořád nemám dost. Chci od sebe více," doplnil. Sabres vedli po první třetině 6:0 a po druhé 9:2. Na demolici Columbusu se čtyřmi body podíleli Alex Tuch (1+3) a Jeff Skinner (0+4).

Vladař vychytal čtvrtou výhru v řadě, přestože inkasoval dvakrát v úvodních dvou a půl minutách. Nejdříve jej překonal tečí Kirill Kaprizov, který skóroval v sedmém utkání v řadě, a poté zakončil Mason Shaw přečíslení dva na jednoho do prázdné branky. Calgary vstoupilo pro změnu dobře do druhé třetiny a během úvodních čtyř minut otočilo na 3:2. Minnesota vyrovnala v 56. minutě, od modré čáry se prosadil Joe Merill, ale už za 13 sekund odpověděl Rasmus Andersson. Vítězství zpečetil druhým gólem v zápase Tyler Toffoli.

Rangers rozhodli v rozmezí 46. až 48. minuty, během kterých odskočili z 1:1 na 4:1. Třetí gól týmu vstřelil Chytil, který předchozí dva zápasy vynechal kvůli zranění. Český útočník zakončil rychlý protiútok zblízka nad lapačku Logana Thompsona a dal pátou branku v sezoně. Hlavním strůjcem úspěchu Rangers byl Mikka Zibanejad, který skóroval ve třetí třetině dvakrát a na jeden gól přihrál.

Hertl hýřil aktivitou, vyslal sedm střel, ale oba body získal za přihrávky. Nejdříve si připsal v přesilové hře druhou asistenci u gólu na 2:3 a po jeho zadovce upravil Kevin Labanc v 52. minutě na 5:4. Při vyloučení Radima Šimka, který se v utkání popral s Dakotou Joshuou, vyrovnal Andrej Kuzmenko. V prodloužení rozhodl o výhře Vancouveru Elias Pettersson.

Connor McDavid režíroval dvěma góly a dvěma přihrávkami kanonádu Edmontonu 8:2 nad Arizonou a je prvním hráčem sezony, který překonal hranici padesáti bodů (24+28). Všech osm branek inkasoval Connor Ingram, jehož parťák Karel Vejmelka sledoval celý zápas ze střídačky.

NHL:
Columbus - Buffalo 4:9 (0:6, 2:3, 2:0)
Branky: 31. a 45. Laine, 33. a 56. Nyquist - 6., 8., 13., 17. a 37. Tage Thompson, 4. Cozens, 8. Dahlin, 38. Krebs, 40. Tuch. Střely na branku: 24:30. Diváci: 15.659. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Tuch, 3. Dahlin (všichni Buffalo).
Philadelphia - Washington 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 16. Hayes - 59. a 60. Ovečkin, 24. Oshie, 50. D. Strome. Střely na branku: 30:27. Diváci: 16.826. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome, 2. Lindgren (oba Washington), 3. Hayes (Philadelphia).
Calgary - Minnesota 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)
Branky: 24. a 59. Toffoli, 21. Kadri, 22. Coleman, 56. Andersson - 2. Kaprizov, 3. M. Shaw, 56. Merrill. Střely na branku: 27:28. Daniel Vladař odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval tři góly z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Andersson, 2. Coleman (oba Calgary), 3. M. Shaw (Minnesota).
Colorado - Boston 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 30. a 50. Hall, 24. Pastrňák (Krejčí), 47. Frederic. Střely na branku: 23:37. Diváci: 18.119. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Ullmark, 3. Hall (všichni Boston).
Edmonton - Arizona 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Branky: 5. a 35. Nugent-Hopkins, 46. a 53. McDavid, 17. Ryan, 29. Draisaitl, 39. Kulak, 44. Kostin - 34. McBain, 55. Gostisbehere. Střely na branku: 35:18. Diváci: 16.633. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Nugent-Hopkins, 3. Ryan (všichni Edmonton).
Vegas - NY Rangers 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)
Branky: 34. Marchessault - 46. a 52. Zibanejad, 7. Kakko, 47. Chytil, 48. Lafreniére. Střely na branku: 26:37. Diváci: 17.939. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Panarin, 3. Fox (všichni NY Rangers).
San Jose - Vancouver 5:6 v prodl. (1:2, 2:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 1. Bonino, 28. Meier (Hertl), 31. Couture, 43. Gadjovich, 52. Labanc (Hertl) - 5. a 20. Joshua, 22. Höglander, 40. Michejev, 57. Kuzmenko, 65. E. Pettersson. Střely na branku: 39:28. Diváci: 11.492. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson (Vancouver), 2. Couture, 3. Labanc (oba San Jose).